Aktualizacja: 14.06.2018 19:14 Publikacja: 15.06.2018 10:00
Czym kibic za młodu nasiąknie... Problem jest poważny. Skojarzenie picia ze sportem sprzyja sięganiu przez młodych ludzi po alkohol
Foto: Getty Images
Kiedy Brazylia przygotowywała się do organizacji mundialu w 2014 roku, poważnym problemem dla FIFA, międzynarodowej federacji piłkarskiej, będącej dysponentem praw do piłkarskich mistrzostw świata, stał się obowiązujący w Brazylii od 2003 roku zakaz spożywania alkoholu na stadionach. Brazylijski Kongres był zdecydowany, aby – mimo zbliżającego się mundialu – zakaz utrzymać, co postulował m.in. ówczesny minister zdrowia Alexandre Padilha.
Z wizytą do Brazylii udał się wówczas sekretarz generalny FIFA Jérôme Valcke (obecnie objęty zakazem działania w piłce do 2028 roku w związku z aferą korupcyjną), który z miejsca oświadczył, że jeśli chodzi o dostępność alkoholu na stadionach, FIFA jest bardzo pryncypialna. – Napoje alkoholowe są częścią mistrzostw świata FIFA, więc będziemy je mieć na stadionach. Wybaczcie, jeśli brzmię arogancko, ale to kwestia, która nie podlega negocjacjom – mówił wówczas Valcke. – To, że będziemy mogli sprzedawać piwo, musi być gwarantowane przez prawo – dodawał.
Wszyscy wiemy, że kiedyś było lepiej. Polityka wyglądała zupełnie inaczej, miała inny poziom i klimat, a debaty...
Nowy spektakl Teatru Współczesnego za dyrekcji Wojciecha Malajkata pokazuje, że warto szukać w teatrze wzruszenia.
Nadmierne i niepoprawne stosowanie leków to w Polsce plaga. Książka Arkadiusza Lorenca pokazuje tło tego problemu.
„Ale wtopa” to gra, przez którą można nieźle zdenerwować się na znajomych.
„Thunderbolts*” przypomina, że superbohaterowie wcale nie są doskonali.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas