fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kataryna: Politycy opozycji grają, jak im Putin zagra

AFP
Małgorzata Kidawa-Błońska: „Ze zdumieniem obserwuję bierność i bezradność rządu. Wzywam prezydenta Andrzeja Dudę do podjęcia pilnych działań. Gdzie Pan jest, Panie Prezydencie?"

Donald Tusk: „Wobec bezczelnych kłamstw prezydenta Putina i rosyjskiej propagandy potrzebne jest wspólne stanowisko polskich władz i opozycji. Tu nie ma miejsca i czasu na wewnętrzny spór"
Nie jest to, niestety, wymiana zdań między dwojgiem kandydatów Platformy na prezydenta, ale ten opozycyjny dwugłos to dobry punkt wyjścia do pochylenia się ze smutkiem nad kondycją polskiej polityki. Chciałabym wierzyć, że gdyby Tusk nadal był liderem Platformy i jej kandydatem na prezydenta, napisałby to samo co teraz, ale doświadczenie uczy, że reguły gry są inne, gdy gra się na krajowym boisku i trzeba zadowolić własnych kiboli. Dlatego politycy Platformy na wyścigi wzywają prezydenta do tablicy, wykorzystując atak Putina na polską historię, tak jak sobie to Putin wymarzył – do dalszego podgrzewania naszego wewnętrznego konfliktu. I jak zwykle dają mu więcej niż to, na co liczył. Jeśli kandydatka Platformy chciała pokazać, że jest dobrą alternatywą dla obecnego prezydenta, to ograniczeni...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA