fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Richard Gere – od milionera do bezdomnego

Richard Gere z nagrodą specjalną, którą otrzymał za swe aktorskie kreacje na tegorocznym festiwalu EnergaCamerimage w Toruniu
PAP
Trudno uwierzyć, że Richard Gere nigdy nie dostał nominacji do Oscara. Nie spędza mu to jednak snu z powiek. Żyje pełnią życia.

Miał 50 lat, gdy magazyn „People" uznał go za najseksowniejszego mężczyznę na świecie. Zachowując dystans do tego rankingu, śmiał się: „Skoro tak twierdzą, musi to być prawda". Dziś mówi: – W takich plebiscytach zapadają nieodgadnione werdykty. Zresztą, gdybym miał dziś ten „tytuł" skomentować, to musiałbym raczej mówić o przemijaniu.

Richard Gere, który w ubiegłym roku skończył siedemdziesiątkę, wciąż jest przystojnym facetem. Przede wszystkim jednak to świetny aktor i znakomity człowiek. Nieobojętny na to, co dzieje się wokół.

W listopadzie 2019 roku był w Polsce. Podczas festiwalu Energa Camerimage odebrał nagrodę aktorską. Z Torunia pojechał do Warszawy, gdzie spotkał się z rzecznikiem praw obywatelskich Adamem Bodnarem i na zaproszenie sejmowego zespołu do spraw Tybetu odwiedził Sejm. Zostały po tej wizycie zdjęcia z Małgorzatą Kidawą-Błońską i słowa Gere'a: „Demokracja działa tylko wtedy, gdy ludzie w niej uczestniczą. Musimy być za...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA