fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Laudacja na cześć

European Union - Source : EP/ Mathieu CUGNOT
Siedemdziesiąt lat to niewiele, zwłaszcza jeśli jest się drzewem albo działaczem KOD-u. Oba te zjawiska zresztą znikają w Krakowie równie szybko jak wyborcy Jarosława Gowina. W innym jednak wypadku siedemdziesiątka to, nie oszukujmy się, kres żywota, czas smuty, pora na ostatnie ze światem rachunki.

I rzeczywiście, Ryszard Legutko jest, co tu kryć, człowiekiem ze wszech miar przegranym, bez fachu w ręku, umiejętności, talentów. Bo przecież, zgodzimy się wszyscy, filozof to nie zawód. To może być postawa życiowa, owszem, stąd zwrot „nie filozuj", którym raczyły przemądrzałych gówniarzy sfrustrowane nauczycielki, ale to w żadnym razie nie jest zawód. Ani taki półki na książki nie zrobi, ani dziecka z kokluszu nie wyleczy. Tak, fachu w ręku, wykształcenia jakiegoś ten pożal się Boże jubilat nie ma i z tym pogodzić się trzeba.
A umiejętności? Ryszard Legutko twierdzi co prawda, że potrafi gotować, i jego bliscy przypominają sobie, że w drugiej połowie XX wieku faktycznie coś ugotował, szczęśliwie jednak zapomnieli smak tej traumy. Nie, nie oszukujmy się, jako kucharz utrzymałby się przy życiu tylko, gdyby podkradał porcje klientom.

Ale oddajmy mu, że próbował. Na początku swych studiów – a było to jakiś czas temu, w każdym razi...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA