fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Jarosław Flis: Kibice polityczni jak Kargule i Pawlaki

Fotorzepa, Marcin Zubrzycki
Ten na prawicę i lewicę z początku też przecież generował poważne konflikty, ba, przed stu laty ludzie się nawet mordowali. Dopiero z czasem ten podział przybrał cywilizowaną formę – ten nowy też na pewno przybierze - mówi Jarosław Flis, socjolog.

Plus Minus: Polska podzielona na pół?

Raczej na trzy części. Jedna trzecia jest murem za rządem, jedna trzecia bezwzględnie przeciw, a jedna trzecia się waha. Obie siły – rząd i opozycja – mogłyby uzyskać znaczną przewagę, ale Banasie i Neumanny w tym bardzo przeszkadzają.

Wedle polityków partii rządzącej trwa jednak mecz PiS kontra reszta świata.

To główny problem aktywistów tej partii i jej kierownictwa. Wyborcy Prawa i Sprawiedliwości nie są zwartą armią. Wyobrażenie Jarosława Kaczyńskiego o „żołnierzach PiS" maszerujących po udeptanej ziemi na ostateczną bitwę o Polskę mocno rozchodzi się z rzeczywistością, bo polskie podziały nie są wcale tak jednoznaczne. Na przykład ten często przywoływany po każdych kolejnych wyborach – na miasta i wieś.

Bo znowu w dużych miastach wygrała opozycja, a na wsi PiS.

Ale nie jest tak, że te siły są tam hegemonami. Anty-PiS w największych miastach, jak i PiS w najmniejszych gminach wygrali st...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA