fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Obywatelska

#RZECZoPOLITYCE Brejza: Wassermann nie mówiła prawdy

rp.pl
- 3 listopada 2016 r. pani Magdalena Wassermann powiedziała, że Prokuratura Krajowa przekazała komisji wszystkie dokumenty. Pytam: dlaczego PK ukryła dokumenty przed komisją? - mówił w programie #RZECZOPOLITYCE poseł PO Krzysztof Brejza, minister sprawiedliwości w gabinecie cieni.

Gość mówił, że gabinet cieni PO będzie spotykał się raz w tygodniu przez najbliższe trzy lata. - Jeśli chodzi o projekty ustaw, będą też działania legislacyjne – zapewnił Brejza.

Poseł Platformy mówił, że w prokuraturze zostały wprowadzone metody rodem ze Wschodu i pierwsze co PO będzie zamierzała zrobić po wygraniu wyborów, będzie przywrócenie poprzedniej formuły. - Przede wszystkim reform potrzebuje prokuratura, która została upolityczniona.

Brejza ocenił pomysł z zakazem odbierania dzieci biednym rodzinom, co wprowadził w formie ustawy resort sprawiedliwości. - To nie jest zły pomysł. Z tym, że pan minister Zbigniew Ziobro wyszukuje tematy chwytliwe społeczne – mówił gość.

Ripostował, że należałoby wyjaśnić konferencję klimatyczną Solidarnej Polski, o czym pisał kilka tygodni temu „Newsweek”. - To jest polityka pewnych wrzutek dla przykrywania własnych błędów – mówił Brejza o projektach MS. - Rejestr pedofilów tak, ale nie poprzez naznaczenie społeczne. Dlaczego ma cierpieć rodzina tego człowieka? Często jest tak, że człowiek jest zameldowany, ale tam nie mieszka, tylko jego żona i dziecko – dodał.

Dalsza część rozmowy dotyczyła powołanej komisji ds. wyjaśnienia afery Amber Gold. - 3 listopada 2016 r. pani Magdalena Wassermann powiedziała, że Prokuratura Krajowa przekazała komisji wszystkie dokumenty – powiedział poseł PO. Dodał, że nie jest to prawdą: - Pytam: dlaczego PK ukryła dokumenty przed komisją?

Czy komisja jest potrzebna? – Jestem przekonany, że w najbliższych tygodniach światło dzienne ujrzą nowe fakty – oceniał gość, który uważa, że powołanie komisji miało sens. - Na początku myślałem, że komisja jest teatrem wymierzonym w Donalda Tuska.

Brejza mówił, że trzeba wyjaśnić aferę SKOK-ów, czego PiS unika. - Jako PO złożyliśmy cztery miesiące temu wniosek o powołanie komisji ds. SKOK-ów – mówił poseł.

Kiedy komisja ds. Amber Gold wezwie szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska? - Za kilka miesięcy możemy wezwać Donalda Tuska, ale myślę, że ten kalendarz będzie wyznaczany przez Jarosława Kaczyńskiego – mówił Brejza. - Przesłuchajmy najpierw Jarosława Gowina, który twierdzi, że syn Tuska został narzędziem wymierzonym w ojca.

Według Brejzy, powołany do Trybunału Konstytucyjnego sędzia Mariusz Muszyński, powinien przestać pełnić tę funkcję.

Czy interpelacje piszą panu ludzie ze służb? – Bzdury – odparł Brejza. - To są tezy powielane przez dziennikarze związanego z PiS. Sam nigdy nie miałem kontaktu z CEK NATO.

#RZECZoPOLITYCE: Krzysztof Brejza - Jak będzie działał "Gabinet cieni" PO

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA