Ekstraklasa: Raków wskakuje na podium

Raków Częstochowa wygrał 2:1 z Zagłębiem Lubin w meczu 3. kolejki Ekstraklasy i awansował na trzecie miejsce w tabeli - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 15.09.2020 05:58 Publikacja: 15.09.2020 05:48

Gospodarze wyszli na prowadzenie już w pierwszych sekundach spotkania - Fran Tudor dośrodkował piłkę, a Valdislav Gutkovskiks głową pokonał bramkarza rywali - relacjonuje Onet.

Dla Łotysza to już czwarta bramka w obecnym sezonie (trzecia w lidze).

W pierwszej połowie szanse na podwyższenie prowadzenia gospodarzy miał stoper Rakowa, Kamil Piątkowski - raz jednak jego uderzenie z dystansu obronił bramkarz Zagłębia, a chwilę później Piątkowski przestrzelił znajdując się tuż przed bramką.

Tuż po przerwie wynik na 2:0 podwyższył David Tijanić popisując się uderzeniem z woleja po zagraniu Marcina Cebuli.

Tijanić miał szansę na kolejnego gola, ale - mając przed sobą pustą bramkę - nie trafił w piłkę.

Niewykorzystana sytuacja się zemściła - chwilę później Rok Sirk zdobył kontaktowego gola dla Zagłębia. Goście próbowali potem doprowadzić do wyrównania, ale Raków zdołał obronić wygraną - i zdobył cenne trzy punkty.