Legia wymęczyła zwycięstwo z ŁKS-em

Legia Warszawa pokonała u siebie ŁKS Łódź 3:1 i wróciła na pozycję lidera piłkarskiej ekstraklasy - informuje Onet.

Publikacja: 09.02.2020 21:40

W spotkaniu z ostatnim w tabeli ŁKS-em stołeczna drużyna była zdecydowanym faworytem. W poprzednich dwudziestu kolejkach Legia zdobyła najwięcej bramek w lidze, a ŁKS najwięcej ich stracił - przypomina Onet.

W niedzielę w pierwszej połowie gole nie padły. Drugą odsłonę meczu lepiej rozpoczęli goście. W 52. minucie piłkarze z Łodzi objęli prowadzenie. Michał Trąbka podał do wbiegającego Łukasza Piątka, a ten mimo asysty obrońców z bliska pokonał Radosława Majeckiego.

Legionistom udało się wyrównać w 70. minucie.  Wprowadzony po przerwie Walerian Gwilia z narożnika pola karnego zagrał na linię piątego metra, a rezerwowy Maciej Rosołek ubiegł Arkadiusza Malarza i zdobył bramkę głową. W momencie decydującego podania we własnym polu karnym było dziewięciu graczy ŁKS z pola.

Decydująca o losach meczu była sytuacja z 82. minuty. W polu karnym Jan Sobociński został trafiony w rękę. Sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Domagoj Antolic. Dla Chorwata było to pierwsze trafienie w sezonie. Chwilę później trzeciego gola dla gospodarzy zdobył z dystansu Igor Kante.

Legia wróciła na fotel lidera, który od piątku po zwycięstwie nad Arką zajmowała Cracovia.

Legia Warszawa - ŁKS Łódź 3:1 (0:0)
Bramki: Rosołek ('70), Antolic ('85, karny), Kante ('88) - Piątek ('53)