Eliminacje Mistrzostw Europy w futsalu: Polska - Szwecja 6:0

Reprezentacja Polski pokonała Szwecję 6:0 w swoim drugim meczu w ramach rozgrywanego na Malcie turnieju preeliminacyjnego do Mistrzostw Europy w futsalu.

Aktualizacja: 30.01.2020 17:46 Publikacja: 30.01.2020 16:50

Mikołaj Zastawnik

Wynik spotkania otworzył w 6. minucie Sebastian Leszczak. Choć Polacy przeważali, w początkowym okresie Szwedzi stawiali opór i niejednokrotnie sami potrafili zagrozić bramce strzeżonej przez Bartłomieja Nawrata. Pokonać jednak im się go nie udało, za to własnego golkipera w 16. minucie zaskoczył Albert Hiseni, po aucie Polaków. Minutę później było już 3:0, gdy mocnym strzałem z dystansu popisał się Sebastian Wojciechowski.

Już minutę po przerwie, po rzucie rożnym, kolejną bramkę zdobył Mikołaj Zastawnik. Następnie skompletował klasycznego hat-tricka, dokładając gola z rzutu karnego oraz trafienie z własnej połowy, gdy rywale wycofali bramkarza. Do końca spotkania wynik już się nie zmienił.

W drugim czwartkowym meczu Maltańczycy, gospodarze turnieju, zmierzą się ze Grekami. Jeśli ci drudzy wygrają, biało-czerwoni już dziś zapewnią sobie wygraną w turnieju i bezpośredni awans do kolejnej rundy. Drugi, a być może także trzeci zespół (w zależności od wyników w innych grupach) wystąpi w barażach.

Rywalem Polaków w ich ostatnim, sobotnim meczu, będzie Malta. W środę podopieczni Błażeja Korczyńskiego wygrali natomiast z Grecją.

Dowiedz się więcej: Eliminacje Mistrzostw Europy w futsalu: Polska - Grecja 5:2

Mistrzostwa Europy w 2022 roku rozegrane zostaną w Holandii. Po raz pierwszy wystąpi w nich 16 zespołów.

Futsal - eliminacje Mistrzostw Europy 2022: grupa C

Polska - Szwecja 6:0 (3:0)
bramki: Sebastian Leszczak (6), Albert Hiseni (16-samobójcza), Sebastian Wojciechowski (17), Mikołaj Zastawnik 3 (21, 23-karny, 31).
żółte kartki: Dominik Solecki, Michał Kubik - Petrit Zhubi.
czerwona kartka: Petrit Zhubi (30-za drugą żółtą).
Polska: Nawrat, Kałuża - Łopuch, Zastawnik, Kriezel, Lutecki - Kubik, Wędzony, Gładczak, Solecki, Leszczak, Elsner, Marek, Wojciechowski.