Pierwszą bramkę w 4. minucie po indywidualnej akcji zdobył Charalampos Stavrakopoulos, ale później na parkiecie rządzili już Polacy. Już do przerwy prowadzili 3:1, po dwóch bramkach Michała Kubika i jednej Michała Marka. Po wznowieniu gry po przerwie wynik szybko podwyższyli Tomasz Lutecki i ponownie Kubik. Później wynik zniwelował jeszcze Dimitros Karavidas.

W drugim środowym meczu Maltańczycy, gospodarze turnieju, zmierzą się ze Szwedami. Bezpośredni awans do kolejnej rundy uzyska zwycięzca grupy. Drugi, a być może także trzeci zespół (w zależności od wyników w innych grupach) wystąpi w barażach.

Rywalem biało-czerwonych w ich drugim, czwartkowym pojedynku, będzie Szwecja. Polacy będą w tym meczu faworytem, podobnie jak w całym turnieju.

Mistrzostwa Europy w 2022 roku rozegrane zostaną w Holandii. Po raz pierwszy wystąpi w nich 16 zespołów.

Futsal - eliminacje Mistrzostw Europy 2022: grupa C

Polska - Grecja 5:2 (3:1)
bramki: Michał Kubik 3 (6, 8, 23), Michał Marek (18), Tomasz Lutecki (22) - Charalampos Stavrakopoulos (4), Dimitros Karavidas (33).
żółte kartki: Michał Kubik.
Polska: Nawrat (Kałuża) - Łopuch, Zastawnik, Kriezel, Lutecki - Kubik, Wędzony, Gładczak, Solecki, Leszczak, Elsner, Marek, Wojciechowski.