Awans na Euro 2020 z grupy A zapewnili sobie w czwartek również Czesi, którzy wygrali z Kosowem 2:1, choć jeszcze w 70. minucie przegrywali 0:1 - relacjonuje Onet.

Anglicy w swoim meczu nie pozostawili żadnych złudzeń Czarnogórze. Na prowadzenie wyszli już w 11. minucie po golu Alexa Oxlade-Chamberlaina. Do przerwy było już 5:0 a hattrickiem popisał się Harry Kane, który dzięki temu ma już na koncie 31 goli zdobytych dla reprezentacji Anglii. W pierwszej połowie gola zdobył też Marcus Rashford.

W drugiej połowie do własnej bramki trafił Aleksandar Sofranac, a w końcówce swojego pierwszego gola dla reprezentacji strzelił Tammy Abraham z Chelsea.

W meczu z Czarnogórą selekcjoner reprezentacji Anglii Gareth Southgate wystawił reprezentację o najniższej średniej wieku od 1956 roku.