Szok w Madrycie. Klęska Realu z Ajaxem w Lidze Mistrzów

Real Madryt, który w ostatnich latach zdominował Ligę Mistrzów, wygrywając jej trzy ostatnie edycje, niespodziewanie wysoko przegrał rewanżowe starcie w 1/8 finału z Ajaxem Amsterdam i pożegnał się z rozgrywkami.

Aktualizacja: 05.03.2019 21:58 Publikacja: 05.03.2019 21:35

Real zdawał się być w komfortowej sytuacji - w pierwszym meczu w Amsterdamie wygrał 2:1 i przystępował do rewanżu w pozycji faworyta. Jednak już w 7. minucie goście wyszli na prowadzenie, po fatalnej stracie Realu, wyłożeniu piłki przez Dusana Tadicia do nadbiegającego Hakima Ziyecha i precyzyjnym strzale Marokańczyka. Zaledwie 11 minut później było już 0:2, znów po asyście Tadicia, który tym razem na czystą pozycję wyprowadził Davida Neresa. Oprócz bramek Real przed przerwą stracił na dodatek kontuzjowanych Lucasa Vazqueza i Viniciusa.

Na początku drugiej połowy minimalnie pomylili się Marco Asensio i Karim Benzema, ale gdy mogło się wydawać, że gospodarzy w końcu trafią do siatki, trzeci cios zadał Tadić - tym razem osobiście. Serbski zawodnik fantastycznie przymierzył zza pola karnego i trafił w samo okienko bramki strzeżonej przez Thibuata Courtoisa. Teraz Real potrzebował już nie jednego gola a aż trzech, by myśleć o awansie. Raz się udało - w 70. minucie Andre Onanę pokonał Asensio, ale zaledwie kilkadziesiąt sekund później Lasse Schoene kompletnie zaskoczył bramkarza Realu z rzutu wolnego, było już 1:4 i kwestia awansu do ćwierćfinału była rozstrzygnięta.

Dla Realu była to już czwarta z rzędu porażka w meczu na własnym stadionie - wcześniej "Królewscy" sensacyjnie przegrali w lidze z Gironą, a następnie dwukrotnie ulegli Barcelonie - raz w Pucharze Króla, a później w La Liga.

W drugim wtorkowym meczu Borussia Dortmund przegrała na własnym stadionie z Tottenhamem Hotspur 0:1. Anglicy wygrali także pierwsze starcie i to oni zameldowali się w ćwierćfinale. Na murawie nie pojawił się Łukasz Piszczek, który nadal walczy z kontuzją stopy.

Liga Mistrzów - 1/8 finału:

Real Madryt - Ajax Amsterdam 1:4 (0:2)

bramki: Marco Asensio (70) - Hakim Ziyech (7), David Neres (18), Dusan Tadić (62), Lasse Schoene (72).

Pierwszy mecz 2:1. Awans Ajaxu

Borussia Dortmund - Tottenham Hotspur 0:1 (0:0)

bramka: Harry Kane (49).

Pierwszy mecz 0:3. Awans Tottenhamu