fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Opinie

Dziel i… nie bierz kredytu

Jerzy Kowalski
Rzeczpospolita
Czy można i czy warto podzielić nieruchomość? Na przykład działkę zajmowaną przez przedsiębiorcę, który prowadzi wypiek ciast i piekarnię pieczywa, ośrodek rekreacyjny poza miastem albo parking na wielkogabarytowe samochody ciężarowe i autokary.

Oczywiście że tak. Jeśli do prowadzenia własnej firmy nie ma potrzeby korzystania ze zbyt dużej obszarowo nieruchomości, to może po prostu sprzedać innemu przedsiębiorcy tę zbędną dla produkcji czy usług część terenu?

Podział dużej działki na mniejsze grunty może być bardzo opłacalny. Natomiast zbycie kilku mniejszych działek pod zabudowę jest zwykle łatwiejsze i bardziej dochodowe. Jak jednak podzielić działkę w praktyce? Dziś opisujemy kolejne etapy podziału nieruchomości. Przy okazji warto nie zapominać o naczelnej zasadzie obowiązującej przy podziale, kupowaniu i sprzedaży nieruchomości. Muszą one mieć jakiś dostęp do drogi publicznej.

Aby dowiedzieć się więcej o praktycznych i technicznych aspektach podziału gruntu użytkowanego na cele działalności gospodarczej warto więc wczytać się w artykuł „Jak dobrze podzielić nieruchomość, aby ją korzystnie sprzedać" autorstwa Renaty Krupy.

Zapraszamy także do lektury innych tekstów w najnowszym tygodniku „Prawo w Biznesie".

Przypominamy, że w miesiącach letnich – w lipcu i sierpniu zmniejszy się częstotliwość publikowania naszych dodatków. „Prawo w Biznesie" ukaże się 10 i 24 lipca oraz 7 i 21 sierpnia.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA