fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Gospodarcza dobra zmiana

Fotorzepa, Maciej Zienkiewicz
Program 500+, repolonizacja banków, uszczelnienie podatkowe, strategia odpowiedzialnego rozwoju czy zakaz handlu w niedzielę. To uproszczone gospodarcze podsumowanie ponad dwóch lat rządów Beaty Szydło. Co dalej? W tym i przyszłym roku wyborczym takich osiągnięć powinno być więcej, w czym pomóc mają zmiany dokonane właśnie w resortach gospodarczych rządu. Zmiany są istotne, choć spodziewano się jeszcze większych.

Na przykład ostał się minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. Na krytykę zasłużył sobie poślizgiem w inwestycjach drogowych czy kolejowych. Wydaje się też, że za słabszy, niż się spodziewano, rozwój programu Mieszkanie+ „za karę" odebrano mu nadzór nad budownictwem.

Co ciekawe, w rządzie zostaje minister energetyki Krzysztof Tchórzewski, któremu co prawda udało się skutecznie w ostatnich dwóch latach „wrzucić" biznes węglowy spółkom energetycznym, ale można mu zarzucić brak jasnej wizji i strategii co do rozwoju energetyki, w tym odnawialnej. Warto zauważyć, że raczej nie palił się on do wsparcia pomysłów wicepremiera Mateusza Morawieckiego dotyczących walki ze smogiem, a to jeden z priorytetów rządu.

Zmiany w pozostałych gospodarczych resortach wyglądają na dobre posunięcia. Premier otoczył się fachowcami, którzy sprawdzili się w pracy w jego resorcie rozwoju, jak choćby minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emile...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA