fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nieruchomości

Reprywatyzacja: Jaki ws. ul. Siennej i pl. Defilad

Patryk Jaki
Tweeter, Fotorzepa/Sławomir Mielnik
Patryk Jaki przewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji poinformował na tweeterze o precedensowych postanowieniach warszawskiego sądu ws. stołecznych nieruchomości.

Sąd uznał, że nieruchomości przy pl. Defilad oraz ul. Siennej w Warszawie zostaną ponownie wpisane do ksiąg wieczystych miasta.

Nieruchomości przy pl. Defilad

Sprawa działek przy pl. Defilad sięga czasów powojennych, kiedy to adw. Witold Bayer wystąpił o prawo do zabudowy za symboliczną kwotę. W latach 90. spadkobiercy mecenasa mieli upomnieć się o nieruchomości. W latach 2012-2013 mimo braków formalnych wnioskodawcom przyznano prawo użytkowania wieczystego.

Sprawa ul. Siennej 29

Komisja ustaliła, że w 2010 r. wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz w pośpiechu przygotował plan zagospodarowania przestrzennego dla działek przy ul. Chmielnej 70 i ul. Siennej 29. W wyniku przyjęcia planu przez Radę Miasta na gruntach tych mogły powstać budynki o wysokości ponad 200 m. W 2012 r. m.st. Warszawa przyznało prawo użytkowania wieczystego ww. działek Maciejowi M., który miał tam wybudować wieżowiec.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA