Reklama
Rozwiń

"Za życiem - na jaką pomoc mogą liczyć niepełnosprawni

Mieszkania chronione dla osób niepełnosprawnych, ułatwienia w powrocie na rynek pracy dla ich opiekunów czy zwiększenie liczby asystentów rodziny – to tylko niektóre z nowych form wsparcia, jakie resort rodziny chce wprowadzić w ramach programu „Za życiem". Wspólnie z Caritas Polska poddał je właśnie szerokim konsultacjom ze środowiskiem osób niepełnosprawnych.

Publikacja: 18.05.2017 18:10

"Za życiem - na jaką pomoc mogą liczyć niepełnosprawni

Foto: Fotorzepa, Marek Obremski Marek Obremski Marek Obremski

- Wprowadzenie nowych form wsparcia wymaga znowelizowania kilku ustaw. Chcemy takich rozwiązań, które spotkają się z akceptacją środowiska osób niepełnosprawnych. Dlatego wspólnie z Caritas Polska rozpoczęliśmy szerokie konsultacje - powiedziała na spotkaniu z dziennikarzami minister Elżbieta Rafalska.

Zmiany mają polegać między innymi na dostępie osób niepełnosprawnych do mieszkań chronionych. Zostaną on podzielone na dwa typy: treningowe i wspomagane. Te drugie będą przeznaczone dla osób niepełnosprawnych lub osób w podeszłym wieku w celu usamodzielnienia tych osób na poziomie ich możliwości. Na ten cel tylko w tym roku zostało przeznaczone 12 milionów złotych.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Prawo w Polsce
Ruch Adama Bodnara ws. wyborów prezydenckich. Będzie ponowne liczenie głosów
Praca, Emerytury i renty
Prawdziwy szał na świadczenie dla seniorów
Prawnicy
Kto najlepiej uczy przyszłych prawników w Polsce? Ranking „Rzeczpospolitej”
Zawody prawnicze
Prawnicy ze stolicy rozczarowani po zjeździe adwokatury. „Wstydźcie się”
Zawody prawnicze
Ranking kancelarii prawniczych 2025. Znamy zwycięzców