fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Walka o otwarcie koncertów

Adobe stock
Rzecznik małych i średnich przedsiębiorstw apeluje do ministra zdrowia o przyspieszenie ogłoszenia zdejmowania obostrzeń, w tym dotyczących organizacji koncertów muzycznych

Rzecznik małych i średnich przedsiębiorców Adam Abramowicz w stanowisku skierowanym do ministra zdrowia dr. Adama Niedzielskiego zaapelował o niezwlekanie do 5 czerwca z ogłoszeniem nowego harmonogramu zdejmowania obostrzeń i podanie, jeszcze w tym tygodniu,  do publicznej wiadomości komunikatu o otwarciu wszystkich branż oraz poluzowaniu ograniczeń we wcześniej otwartych branżach do końca maja. – Jeśli od 22 maja można oglądać spektakle teatralne, to niezrozumiałe jest, że zakazane nadal są koncerty zespołów muzycznych  – pisze w piśmie rzecznik MŚP.

12 kwietnia rzecznik MŚP wystąpił w imieniu 290 organizacji przedsiębiorców do premiera Mateusza Morawieckiego o  „odmrożenie” gospodarki do dnia 30 kwietnia,  a 7 maja - o przyspieszenie przedstawionego przez rząd planu wychodzenia z blokady. Adam Niedzielski 23 maja na antenie radia RMF FM potwierdził to,
na co dwukrotnie zwracał uwagę Adam Abramowicz - czyli że szybki spadek zachorowań związany jest z osiągnięciem odporności populacyjnej. Jednocześnie Minister zdrowia zapowiedział, że przed 5 czerwca będzie ogłoszony nowy harmonogram wychodzenia z obostrzeń, a więc dopiero za 11 dni.  Tymczasem, zdaniem rzecznika MŚP, każdy dzień zamknięcia firm to kolejny dzień nieszczęścia i tragedii dla ich właścicieli.  

 

„Jeżeli trend spadku zakażeń, będzie kontynuowany, będziemy nadal mieli postępy w Narodowym Programie Szczepień, to nie mamy argumentów, żeby nie przywracać normalnego życia” – cytuje wypowiedź Adama Niedzielskiego w piśmie rzecznik MŚP.  Zdaniem Adama Abramowicza nie ma już żadnych argumentów na blokowanie targów, kongresów, centrów rozrywki, pokojów zagadek, dyskotek czy udostępniania parkietów tanecznych.

- Jeśli od 22 maja można będzie oglądać spektakle teatralne, to niezrozumiałe jest, że zakazane nadal są koncerty zespołów muzycznych. W imieniu polskich przedsiębiorców proszę pana o niezwlekanie do 5 czerwca z ogłoszeniem nowego harmonogramu i podanie, jeszcze w tym tygodniu,  do publicznej wiadomości komunikatu o otwarciu wszystkich branż oraz poluzowaniu obostrzeń we wcześniej otwartych branżach do końca maja – podsumowuje w piśmie do ministra zdrowia Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA