fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Gitara Kurta Cobaina sprzedana za rekordową cenę

AFP
Za rekordową sumę 6 milionów dolarów sprzedano na aukcji w Los Angeles gitarę Kurta Cobaina, legendarnego amerykańskiego wokalisty i gitarzysty, lidera zespołu Nirvana - informuje Onet.

Suma, za jaką sprzedano gitarę Cobaina, przerosła oczekiwania organizatora aukcji, który spodziewał się uzyskać kwotę do 2 mln dolarów.

Ten dzień przeszedł nie tylko do historii grunge'u. 18 listopada 1993 r. Nirvana dała koncert akustyczny, po którym świat muzyki już nigdy miał nie być taki sam. Już wówczas szacowało się, że instrument wart jest miliony dolarów. O jego szczególnej wartości stanowi także rzadkość występowania tego modelu na rynku - 1959 Martin D-18E - jak również fakt, że gitara uchodzi za ostatnią, na której Cobain grał przed samobójczą śmiercią w 1994 r. Koncert MTV Unplugged odbył się 5 miesięcy wcześniej.

Gitara, na której zagrał wówczas Kurt Cobain, już od dawna była przedmiotem sporu - przypomina Onet.

Frances Bean Cobain, córka Courtney Love i Kurta Cobaina straciła gitarę akustyczną w 2018 r. - był to elementu ugody rozwodowej córki byłego lidera Nirvany. Nowym właścicielem akustycznej gitary Kurta Cobaina został wówczas Isaiah Silva, były mąż córki Frances Bean. Aż do tamtej pory instrument pozostawał własnością rodziny.

"Gitara nie należy do niego" - upierała się Courtney Love, wdowa do Cobainie, wokalistka i gitarzystka grupy Hole, wściekła, że instrument trafił w ręce Silvy. Portal TZM informował, że Bean była zdeterminowana zakończyć sprawę rozwodową - nawet kosztem odstąpienia od drogocennej pamiątki.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA