fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Olaf Deriglasoff: Jestem piekarzem piosenek

Olaf Deriglasoff
tv.rp.pl
- Pracuję w rozrywce i jestem piekarzem piosenek. Ludzie mojego pokroju mówią o sobie, że są artystami, ja sądzę inaczej. Uważam, że to napompowany balon - powiedział w programie #RZECZoPOLITYCE Olaf Deriglasoff, muzyk i kompozytor.

Olag Deriglasoff wypowiedział się na temat swojej twórczości i bieżących wydarzeń w Polsce. - "Dzieci Kapitana Klossa" to debiutancka płyta, ona powinna pojawić się w 1986 roku. Jest to płyta moich marzeń, wydałem ją dzisiaj, ponieważ w tamtych czasach nie mogłem. Za kilka dni ukaże się nasz singiel. Uważam, że teksty które napisałem, dalej są aktualne, nie zmieniła się forma spostrzegania świata. Trzeba jednak pamiętać, że te teksty są pisane z perspektywy dwudziestoletniego chłopaka – powiedział.

 

Zapytany przez Jacka Nizinkiewicza o powrót do gry z muzykami, z którymi grywał w przeszłości, stwierdził, że widzi taką możliwość. - Z przyjemnością bym wystąpił jeszcze z Maćkiem Maleńczukiem, chociaż czasami się za niego wstydzę, widzę jego zaangażowanie polityczne, w dodatku powinien szanować publiczność – ocenił.

- Uważam, że w tamtych czasach bycie artystą miało inny charakter, mieliśmy jasny obraz wroga. Byliśmy inwigilowani przez bezpiekę, wiedzieliśmy, kto jest kim. W dzisiejszych czasach jest to bardziej skomplikowane, nie widać wyraźnie przeciwników – stwierdził.

- Polityka cały czas istnieje, chociaż często wydaje mi się, że jest bardzo brudna. Pojawia się mnóstwo matactw, kradzieży - w tej dziedzinie życia publicznego łatwo się pobrudzić. W dodatku nigdy nie dowiemy się prawdy. Uważam, że politycy wywołują wojny i dlatego odcinam się od tego świata. Nie ufam im, chodzę na wybory i głosuję na tak zwane "mniejsze zło", to bardzo trudne decyzje. Świat, który mnie otacza nie spełnia moich wyobrażeń – dodał.

Na koniec wypowiedział się o sposobie spędzenia święta odzyskania przez Polskę niepodległości. - Jutrzejsze Święto Niepodległości spędzę w spokojnym towarzystwie swoich przyjaciół, nie zamierzamy się spierać – odparł.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA