fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Rekord frekwencji na Openerze pomimo Euro

materiały prasowe
Wszystko wskazuje na to, że na tegorocznym festiwalu padnie rekord frekwencji.

Oceny policji

Kiedy na scenie śpiewała Florence And The Machine murawa gdyńskiego lotniska była wypełniona na całej szerokości i poza stanowiskiem konsolety. Policja oceniała wstępnie, że jest około 50 tysięcy fanów. Ale rozbieżności w szacunkach mogą być chyba takie jak w przypadku manifestacji KOD-u. Wydaje się, że fanów, w tym wielu z zagranicy, przybyło zdecydowanie więcej niż sugerują stróże porządku. 

 

Widać to było również w czasie koncertu PJ Harvey, gdy publiczność nie mieściła się w ogromnym namiocie i oglądała show na telebimach.

Ależ gwiazdy

Powodem sukcesu jest oczywiście znakomity program. W czwartek zagrają Foals, ale przede wszystkim Red Hot Chili Peppers, którzy dwa tygodnie temu wydali nową płytę „The Gataway”. 

Uczestnicy festiwalu nie będą już rozdarci jak sosna z powieści Stefana Żeromskiego. Nie muszą wybierać pomiędzy koncertem i oglądaniem meczu Polska-Portugalia na Euro, na terenie lotniska będzie bowiem strefa kibica. Kłopot może mieć tylko Maria Peszek, która zaczyna kwadrans przed polskim ćwierćfinałem Euro. Ale to przecież ostra zawodniczka!

Nie tylko muzyka

Tymczasem w piątek wystąpi topowy amerykański nagrodzony dwoma Fryderykami Zbigniew Wodecki z towarzyszeniem Mitch & Mitch, topowy raper Wiz Khalifa, LCD Soundsystem, Sigur Ros z fenomenalnej również piłkarsko Islandii, Paul Kalkbrenner i Dawid Podsiadło. W sobotę tłumy powinien zgromadzić Pharrell Williams i Bastille. 

To nie wyczerpuje artystycznej oferty. Opener daje szansę obejrzenie dwóch znakomitych spektakli – „Samotności pól bawełnianych” Radosława Rychcika oraz „Ewelina Płacze” Anny Karasińkiej m. im. z Adamem Woronowiczem. Spektakle te są pokazywane przez prywatną agencję koncertową bez najmniejszego publicznego wsparcia. 

Działa też Muzeum we współpracy z Muzeum Sztuki Nowoczesnej, i można obejrzeć wystawę „140 uderzeń na minutę” inspirowaną kulturą techno. Alterkino zaprasza nie tylko na filmy muzyczne. Jest też wybieg modowy.

A już w czwartek wieczorem Mikołaj Ziółkowski, dyrektor festiwalu, szef Alter Art, przedstawi oficjalne wyniki dotyczące sprzedaży biletów i karnetów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA