fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Motobiznes

Matka i syn stracili 16 miliardów dolarów

Georg Schaeffler i jego matka Maria-Elisabeth Schaeffler –Thumann
Bloomberg
Większościowi udziałowcy firmy Continental, niemieckiego producenta części samochodowych, stracili w tym roku około 16 miliardów dolarów, ponad połowę ich łącznego majątku.

Szef rady nadzorczej Continentala Georg Schaeffler i jego matka Maria-Elisabeth Schaeffler –Thumann, piastująca w tej radzie stanowisko wiceprezesa, stracili na udziałach w akcjach 53 procent po tym, jak spółka ostrzegła, że dodatkowe koszty i słaba koniunktura w Europie i Azji zmniejszą jej zyski. Zarząd spółki uprzedził też, że te kłopoty utrzymają się również w przyszłym roku.

Łączny majątek obojga szacowany jest teraz na 14,1 miliarda dolarów w indeksie Bloomberg Bilionaires, po największym spadku jego wartości wśród najbogatszych europejskich rodzin. Matka i syn kontrolują też giełdową spółkę przemysłową Schaeffler AG, która ma podobne kłopoty jak Continental, drugi na świecie pod względem wielkości producent części samochodowych. Kursy akcji obu tych spółek spadły w tym roku o ponad 40 procent.

54-letni Georg Schaeffler zajmuje obecnie 113 miejsce na liście najbogatszych Ziemian, a Niemcy mają najwięcej miliarderów w Europie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA