fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rekordowy marzec na polskim rynku aut

Adobe Stock
O przeszło jedną piątą wzrosła w marcu – w porównaniu z lutym – sprzedaż nowych samochodów. Zapowiada się kolejny doskonały rok.

Marzec okazał się najlepszym miesiącem w sprzedaży nowych samochodów osobowych i lekkich dostawczych, licząc od 2000 roku. Liczba rejestracji sięgnęła 57,3 tys. sztuk. To przeszło 10,4 tys. aut więcej niż miesiąc wcześniej. Jak podał w czwartek Instytut Samar, obecna sprzedaż w porównaniu z marcem ub. roku wzrosła już skromniej – o 3,2 proc. Za to dane skumulowane za I kwartał 2018 r. w porównaniu z trzema pierwszymi miesiącami 2017 r. przynoszą wzrost o 10,4 proc.

Przeczytaj też naszą relację z targów: Poznań przyciąga premiery

– Ten wyjątkowo wysoki poziom sprzedaży zarówno w marcu, jak i w całym I kwartale jest zasługą coraz większych zakupów firm – podkreśla Dariusz Balcerzyk, ekspert Samaru. To utrwalająca się zmiana w porównaniu z sytuacją sprzed kilku lat, gdy na początku roku w salonach dominowali klienci indywidualni, skuszeni wyprzedażami rocznika. Teraz ich udział w całości nowych rejestracji – według Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA