fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

TAG w sojuszu z Vantage wkracza na polski rynek najmu

Port Popowice we Wrocławiu
Niemcy przejmują wrocławskiego dewelopera, by zbudować w Polsce duży portfel mieszkań na wynajem.

Notowana we Frankfurcie grupa TAG Immobilien w średnim horyzoncie zamierza zbudować w Polsce portfel 8-10 tys. mieszkań na wynajem. W ekspansji ma pomóc zakup mieszkaniowej części wrocławskiego dewelopera Vantage Development (spółka buduje tez biurowce). Wartość przejęcia wyniesie 85 mln euro (ponad 360 mln zł). Zamknięcie transakcji jest przewidywane w I kwartale 2020 r., konieczna jest zgoda UOKiK.

Vantage ma w przygotowaniu projekty we Wrocławiu na około 5,3 tys. mieszkań, z czego - według szacunków TAG Immobilien - około 3,4 tys. mogłoby stworzyć fundament portfela nieruchomości na wynajem. Po trzech kwartałach deweloper znalazł nabywców na 605 lokali, o 2,7 proc. mniej rok do roku. Plan na cały rok to podpisanie około 900 umów.

Vantage zostanie zdjęte z warszawskiej giełdy, choć de facto 100 proc. akcji już od dawna jest w rękach Grzegorza Dzika i Józefa Biegaja.

W Niemczech TAG Immobilien zarządza portfelem blisko 84 tys. mieszkań w pólnocnych i wschodnich Niemczech, przynoszącym około 316 mln euro rocznie przychodów z czynszów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA