fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Deweloper zaktualizował tegoroczną prognozę przychodów.

Materiały Inwestora
JHM Development podniósł prognozę przychodów na 2017 rok do 135-140 mln zł z 90-100 mln zł.

- Na korektę prognozy przychodów ze sprzedaży grupy kapitałowej ma wpływ spodziewany wysoki poziom sprzedaży lokali w IV kwartale br. Tym samym zakładany poziom sprzedaży mieszkań na koniec 2017 r. zostanie przekroczony i wyniesie 360-375 lokali mieszkalnych - wyjaśniła spółka w komunikacie. Jednocześnie nie uległy zmianie pozostałe cele operacyjne objęte opublikowaną prognozą.

Przed środową sesją spółka opublikowała rezultaty za III kwartał br. Wynika z nich, że w tym okresie wypracowała 3,95 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 2,3 mln zł zysku w analogicznym okresie 2016 r. Zysk operacyjny zwiększył się o ponad 73 proc. do 5,6 mln zł.. Przychody ze sprzedaży wzrosły do 37,5 mln zł z 16,6 mln zł rok wcześniej.

- Na uzyskany tak dobry wynik grupy wpływ miał przede wszystkim dynamiczny rozwój segmentu deweloperskiego przy zachowanym stabilnym, dobrym poziomie przychodów i rentowności w segmencie wynajmu komercyjnego. W III kwartale wzrósł udział segmentu deweloperskiego w całkowitych przychodach grupy do 68,5 proc. z 56,3 proc. w I półroczu 2017 r. - skomentowała prezes Regina Biskupska.

Uzyskany na koniec września 2017 r. przychód netto ze sprzedaży w segmencie deweloperskim wyniósł 65,4 mln zł w stosunku do 18,3 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Na zamknięciu środowej sesji za akcje spółki płacono na 1,87 zł, o ponad 1 proc. więcej niż kurs odniesienia z poprzedniej sesji.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA