fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Equal Real Estate na Liście Alertów KNF

materiały prasowe
Nadzór ostrzega przed Equal Real Estate, spółką zależną Gent Holdingu, który pod lupę wziął wcześniej UOKiK.

Komisja Nadzoru Finansowego wciągnęła na Listę Alertów Equal Real Estate. Ma to związek z przystąpieniem przewodniczącego KNF do postępowania prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Śródmieście-Północ w sprawie podejrzenia naruszenia art. 171 ustawy Prawo bankowe (wykonywanie czynności bankowych, w szczególności przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążania ich ryzykiem, bez zezwolenia KNF).

Equal Real Estate to spółka należąca do Gent Holdingu. Buduje prywatny akademik w Krakowie (w planach jest cała sieć pod marką LIV), generalnym wykonawcą jest giełdowy Erbud. Finansowanie oparte jest m.in. o emisje obligacji i pożyczki. W grudniu ub.r. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów złożył do prokuratury zawiadomienie w sprawie możliwych nieprawidłowości w grupie Gent Holdingu, z czym inwestor się nie zgodził.

We wrześniu br. UOKiK wszczął postępowania w sprawie naruszenia zbiorowych interesów konsumentów przez firmy budujące nieruchomości inwestycyjne, w tym Equal Real Estate i Gent Holding.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA