Aktualizacja: 24.07.2020 13:14 Publikacja: 24.07.2020 13:14
Park Leśny Bronowice
Foto: meteriały prasowe
- Pandemia koronawirusa niespodziewanie zatrzymała wiele sektorów gospodarki. Wydawałoby się, że długotrwały kryzys może dotyczyć również rynku nieruchomości. Tymczasem, po krótkim chociaż gwałtownym spadku zainteresowania nieruchomościami w marcu i kwietniu, już w maju i czerwcu odnotowaliśmy wzrost ruchu o 45 proc. – podaje redNet.
Analitycy zwracają uwagę, że dziś ruch na stronie tabelaofert.pl jest znacznie większy niż w styczniu, który wg Google Trends był najlepszym miesiącem na rynku mieszkaniowym w tym roku. - Pomimo trudnego okresu związanego z pandemią, w maju i czerwcu liczbę pytań wzrosła o 20 proc. w porównaniu z analogicznym okresem przed rokiem, kiedy mieliśmy hossę – podkreślają eksperci redNetu. - Duże zainteresowanie mieszkaniami i domami, które obserwujemy na stronach tabelaofert.pl pokazuje, że Polacy nie porzucili zamiaru nabycia nieruchomości. Trzeba, oczywiście, pamiętać, że wzrost wysłanych pytań nie oznacza jeszcze przełożenia na sprzedaż. Dzisiaj nabywcy potrzebują więcej czasu na podjęcie tak ważnej decyzji, jaką jest zakup nieruchomości. Zwłaszcza, że instytucje finansowe chcą być pewne zdolności kredytowej klientów, dlatego też znacznie zaostrzyły politykę.
Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.
Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Polacy nie rezygnują z planów odnowienia mieszkań i domów. Remontują więcej i szybciej – wynika z analiz portalu...
Firmy lubią nowoczesne biura w centrum stolicy. Pod koniec marca poziom pustostanów w tym rejonie Warszawy wynió...
Średnia cena mieszkań na rynku wtórnym w Warszawie jest niższa niż rok temu o 4 proc., w Krakowie – o 3 proc. –...
Ceny działek budowlanych w dobrych lokalizacjach mocno wzrosły. Klienci poszukują najczęściej stosunkowo nieduży...
Eksperci prognozują wzrost wartości transakcji kupna–sprzedaży polskich biurowców w kolejnych kwartałach. Rynek...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas