fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Dawna Poczta w Gdańsku: mieszkania i lofty do wzięcia

materiały
Sprzedaż 97 lokali przy ul. Mickiewicza w Gdańsku rozpoczyna Euro Styl, spółka z grupy Dom Development.

- Odrestaurowany zabytkowy budynek poczty połączony z dwoma nowymi budynkami stworzy unikatową przestrzeń mieszkaniową w sercu rewitalizowanego Dolnego Wrzeszcza - opowiadają przedstawiciele spółki Euro Styl. Klucze do mieszkań klienci mają odbierać w III kwartale 2021 r.

W dwóch czteropiętrowych budynkach powstaną 92 mieszkania - od kawalerek po lokale z czterema pokojami, o powierzchni od 25,5 do 109 mkw. Na osiedlu deweloper zaplanował także dziewięć lokali usługowych o powierzchni od 37,5 do 93, 4 mkw.

W zabytkowym budynku poczty znajdzie się pięć dwupoziomowych loftów z doświetlającymi przestrzeń świetlikami dachowymi. Powierzchnie lokali: 38 - 109 mkw. Ceny mieszkań wahają się od 347,2 tys. zł do 1,2 mln zł, a ceny lokali usługowych - od 596,4 tys. zł do 1,1 mln zł. Euro Styl zaplanował także 102 miejsca garażowe i 101 komórek lokatorskich i pomieszczeń na jednoślady.

- Dolny Wrzeszcz stale się zmienia i przyciąga uwagę stylową, eklektyczną architekturą i ciekawą atmosferą - podkreśla Ewa Nowicka, dyrektor sprzedaży w spółce Euro Styl. - Ta jedna z najstarszych dzielnic Gdańska dzięki stałej rewitalizacji stała się atrakcyjnym miejscem do życia i spędzania czasu wolnego. Dawna Poczta to inwestycja, która wpisuje się w metamorfozę dzielnicy. Dzięki połączeniu historycznej architektury z nowoczesną aranżacją tworzymy wyjątkową przestrzeń z otwartym patio zachęcającym do spotkań i integracji. Piękny, szklany czterospadowy dach budynku poczty to charakterystyczny element inwestycji nawiązujący stylem do zabytkowej konstrukcji z 1929 roku - opowiada.

Między budynkami znajdzie się zielone patio – miejsce relaksu. - Wyjątkowym akcentem w tej przestrzeni będzie rzeźba autorstwa trójmiejskiego artysty o pseudonimie Elvin Flamingo, związanego z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku - mówi dyrektor spółki. - Praca o intrygującym tytule „W nim jesteś" zostanie wykonana z cięto-giętej stali szlachetnej. Będzie to pierwsza instalacja artysty, która stanie w przestrzeni miejskiej.

Projekt inwestycji Dawna Poczta deweloper konsultował z Fundacją Integracja, która specjalizuje się w dostosowywaniu budynków do potrzeb osób niepełnosprawnych. - Dzięki zastosowanym rozwiązaniom, takim jak automatycznie otwierane drzwi wejściowe do budynków, windy z nawigacją głosową i oznaczeniami w języku Braille'a, szerokie przejścia w budynkach gwarantujące wygodny przejazd wózka inwalidzkiego czy szerokie miejsca parkingowe, Dawna Poczta będzie obiektem przyjaznym dla osób niepełnosprawnych - podkreśla deweloper.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA