fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Mieszkanie Plus w Łodzi i Skawinie

123rf.com
BGK Nieruchomości na koniec roku chce mieć w budowie w całej Polsce 10 tys. lokali.

Na mocy umowy zawartej przez BGK Nieruchomości z władzami Łodzi w tym mieście powstanie około 330 lokali w ramach programu Mieszkanie Plus. Strony podkreślają, że działka, na której powstanie osiedle, położona jest na północ od łódzkiego śródmieścia, doskonale skomunikowana z pozostałymi częściami miasta, a także bogata w punkty usługowe i handlowe.

Inwestycja na Bałutach rozłożona jest na siedem etapów, w pierwszym powstanie pięciokondygnacyjny blok z 56 lokalami. Planowane są garaże podziemne i naziemne, na parterze budynku.

- Jesteśmy otwarci na kolejne propozycje budowy mieszkań o umiarkowanych czynszach w naszym mieście. Miasto jest gotowe przedstawić odpowiednią ofertę w postaci działek ze szczególnym uwzględnieniem obszarów, gdzie uporządkowanie przestrzeni jest pilnie potrzebne – mówi cytowana w komunikacie Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Z kolei w Skawinie powstanie 140 mieszkań siedmiu czterokondygnacyjnych blokach. Największą pulę będą stanowić mieszkania czteropokojowe, przeznaczone dla rodzin wielodzietnych.

– Skawina jest przykładem gminy, w której biznes czuje się dobrze, dowodem na to jest obecność dużych firm, które działają na tym terenie. Z kolei pracodawcy to bardzo ważny partner w realizowaniu programu Mieszkanie Plus, ponieważ to oni uwiarygadniają potrzeby mieszkaniowe w danej lokalizacji – komentuje Grzegorz Muszyński, członek zarządu BGK Nieruchomości.

Wcześniej fundusz BGK Nieruchomości zawarł umowy warunkowe z gminami Pelplin, Toruń, Katowice, Radom, Nysa, Wałbrzych i Zamość. Budowy trwają już w Białej Podlaskiej i Jarocinie.

– Wierzymy, że Mieszkanie Plus to program, który może zasypać lukę na rynku mieszkaniowym, która od wielu lat istnieje między ofertą deweloperską a zasobami komunalnymi samorządów. Ta luka to nie tylko kilkaset tysięcy mieszkań, to przede wszystkim realna potrzeba wielu polskich rodzin. Liczę na to, że dzięki współpracy z samorządami osiągniemy nasz cel, jakim dziś jest 10 tys. mieszkań w budowie do końca tego roku – mówi Mirosław Barszcz, prezes BGK Nieruchomości.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA