fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Dynamic Development w Olsztynie

materiały prasowe
Warszawski deweloper wygrał miejski przetarg na zakup ziemi przy ul. Głowackiego w centrum Olsztyna. Cena gruntu to 21 mln zł. Ma tam powstać budynek mieszkalno –usługowy.

Dynamic Development kupił dwie sąsiadujące ze sobą działki o łącznej powierzchni 10,6 tys. mkw. Na terenie przy ulicy Głowackiego znajduje się basen miejski. Cena wywoławcza wynosiła 7,1 mln zł. - Ostatecznie, Dynamic Development kupił teren za niespotykaną w tych okolicach cenę 21 mln zł – podaje firma w komunikacie.

Deweloper działa na rynku od 2006 roku, koncentrując się na kameralnych inwestycjach mieszkaniowych, głównie w stolicy i jej okolicach. – Od kilku lat jestem związany z Olsztynem, który stał się dla mnie szczególnym i bliskim miejscem. Jest to związane z moją prywatną pasją – rajdami samochodowymi. Jestem współwłaścicielem Supercar Clubu, założonego przez Krzysztofa Hołowczyca, a także członkiem Automobilklubu Warmińskiego – mówi cytowany w komunikacie Wojciech Musiał, prezes Dynamic Development. - Kiedy dowiedziałem się o tak atrakcyjnej działce na sprzedaż, uznałem, że to idealna okazja, by związać się z tym pełnym potencjału miastem jeszcze bardziej.

Teren nie jest objęty planem zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie z dokumentami przetargowymi działka jest przeznaczona na budynek mieszkaniowo-usługowy. Deweloper czeka na warunki zabudowy.

- Liczymy na udaną współpracę z miastem. Wszystkim nam zależy na stworzeniu obiektu, który będzie napawał mieszkańców Olsztyna dumą, a także wyróżniał się pod kątem designu – mówi Wojciech Musiał.

Deweloper planuje na działkach ekologiczny budynek. Szacowane koszty inwestycji to ponad 100 mln zł. Dynamic Development zapowiada, że prace rozpoczną się za ok. 12 miesięcy.

Dynamic Development ma na koncie takie inwestycje jak Dom Hygge Mokotów, Zespół Willowy Zielona Polana czy osiedle Lake Village.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA