fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

#RZECZoBIZNESIE: Michał Skotnicki: Złota 44 rozpoznawalna jak Pałac Kultury

tv.rp.pl
Jest to najwyższy budynek w Warszawie, jeden z najwyższych, wyłącznie mieszkalnych, budynków w Unii Europejskiej – mówi Michał Skotnicki, prezes BBI Development, gość programu Michała Niewiadomskiego.

Gość zaznaczył, że Złota 44 po Pałacu Kultury jest chyba  najbardziej rozpoznawalnym obiektem w stolicy. - Jest to najwyższy budynek w Warszawie, jeden z najwyższych, wyłącznie mieszkalnych, budynków w Unii Europejskiej – mówił.

Wyjaśnił, że są tam tylko mieszkania, prawdziwe apartamenty o średniej wielkości 130 mkw. - Mamy piętro rekreacyjne 1800 mkw: basen, prywatna sala kinowa, symulator golfa, jacuzzi, sauny. To są części wspólne, które sprawiają, że ten budynek bardzo dobrze się sprzedaje – ocenił Skotnicki.

Podał, że sprzedane jest już ponad 50 proc. mieszkań. - Jest tu 287 mieszkań, a średnia cena za metr to 29 tys. zł z wykończeniem – mówił.

- Na Złotej 44 mieliśmy ogromną transakcję z funduszem niemieckim. 10 pięter, 72 apartamenty – to była największa sprzedaż pakietowa mieszkań w historii na rynku warszawskim – podkreślił gość.

Zaznaczył, że w 80 proc. mieszkania w Złotej 44 kupują Polacy, mniej więcej 20 proc. to są cudzoziemcy. - W 80 proc. to są pół na pół Warszawiacy i ludzie spoza stolicy - mówił Skotnicki.

Mieszkanie kupił m.in. Robert Lewandowski. - To dla nas duży zaszczyt, że mamy takiego klienta – przyznał gość.

 

 

Przyszłe inwestycje

Centrum Marszałkowska to kolejna inwestycja BBI Development na przecięciu dwóch linii metra. - Znajduje się na jednej z najlepszych działek jakie można sobie wyobrazić. To nie tylko biura, ale także 16,5 tys. mkw powierzchni wynajmowanej, 12 tys. mkw biur, 4,5 tys. mkw handlu ulicznego, najcenniejszego w Warszawie. Będzie to pierwszy budynek połączony z metrem w Warszawie - mówił Skotnicki.

- W styczniu wyszliśmy z ziemi, a budynek będzie oddany w II kw. przyszłego roku. Komrecjalizacja idzie dobrze – dodał.

Inna inwestycja, o której wspomniał gość to Koneser.

- Jest to ogromny teren, 5 ha, łącznie prawie 80 tys. mkw powierzchni wynajmowanej. Mamy tutaj lofty, soft lofty. Jest też kwartał centralny, który jest w budowie od ponad roku i będzie zakończony w styczniu/lutym przyszłego roku. Kwartał centralny to miks unikalny. Mamy tam biura, centrum handlowe, hotel, centrum konferencyjne, muzeum wódki i Google Campus. Tych funkcji jest bardzo dużo w bardzo ciekawej przestrzeni, przy metrze i prawie w centrum – podsumował Skotnicki.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA