fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkanie Plus

Mińsk Mazowiecki: Mieszkanie+ gotowe za rok

materiały prasowe
Osiedle przy ul. Klonowej powstaje w ramach rynkowej części rządowego programu. Są już kryteria naboru do mieszkań.

Dwa czteropiętrowe bloki powstające w ramach programu Mieszkanie+ w Mińsku Mazowieckim osiągnęły stan surowy zamknięty. Znajdzie się w nich 138 lokali. Na osiedlu powstanie plac zabaw.

Lokatorzy będą mieli do dyspozycji 110 miejsc parkingowych w garażu podziemnym i 36 miejsc naziemnych.

Inwestycja powstaje zgodnie z harmonogramem. Radni przyjęli właśnie kryteria naboru do mieszkań. - Najwięcej punktów mogą dostać przede wszystkim osoby, które nie posiadają własnego mieszkania, rodziny, które zdecydują się zwolnić lokal komunalny i osoby, które mieszkają i rozliczają się z podatków w Mińsku Mazowieckim. Radni zdecydowali także o premiowaniu rodzin z dziećmi, seniorów, osób niepełnosprawnych i tych, którzy utracili dach nad głową na skutek działania żywiołu – podaje PFR Nieruchomości w komunikacie.

Druga część naboru, za którą odpowiada spółka PFR Nieruchomości, polega na zweryfikowaniu tzw. zdolności czynszowej. Chodzi o sprawdzenie, czy przyszli najemcy są w stanie wykazać łączny miesięczny dochód netto (np. pensja z tytułu umowy o pracę), jak również dodatkowe dochody (np. świadczenie 500+), na poziomie umożliwiającym opłacenie comiesięcznego czynszu za mieszkanie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA