fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Pierwszy przypadek koronawirusa w Niemczech

Tablica z informacjami nt. koronawirusa w językach niemieckim, angielskim i chińskim na lotnisku Berlin-Tegel
AFP
W Niemczech potwierdzony został pierwszy przypadek zarażenia wirusem 2019-nCoV - poinformował w poniedziałek wieczorem rzecznik bawarskiego ministerstwa zdrowia.

Infekcję koronawirusem potwierdzono u mieszkańca powiatu Starnberg na południu Bawarii - podało Ministerstwo Zdrowia w Monachium.

Zespół ds. chorób zakaźnych Bawarskiego Urzędu ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności w Erlangen (LGL) poinformował, że pacjent jest w dobrym stanie klinicznym - jest monitorowany i odizolowany. Jednocześnie oceniono, że ryzyko zarażenia wirusem przez mieszkańców Bawarii jest niskie.

Dowiedz się więcej: Czy światu grozi pandemia choroby z Wuhan?

Osoby bliskie pacjentowi zostały poinformowane o potencjalnych objawach i środkach, jakie należy podjąć w przypadku wystąpienia objawów choroby.

Szczegóły, dotyczące zarażenia koronawirusem w Niemczech, mają zostać podane we wtorek rano na konferencji prasowej.

na całym świecie potwierdzonych jest już blisko 3 tysiące zarażeń. Zdecydowana większość z nich dotyczy Chin (2870), w szczególności prowincji Hubei (1423). Na terenie tego państwa stwierdzono też wszystkie, jak dotąd, zgony, spowodowane koronawirusem (82).

Zobacz: Postępy epidemii koronawirusa można śledzić online

Oprócz Chin przypadki infekcji wirusem 2019-nCoV stwierdzono także w kilku innych azjatyckich krajach (m.in. Tajlandia, Singapur, Malezja, Japonia), a także w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii i Francji.

Źródło: rp.pl/ DPA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA