fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Kolejne kraje wolne od malarii: Algieria i Argentyna

AFP
Algieria - kraj, w którym odkryto przyczynę zachorowania na malarię - został uznany przez WHO za wolny od malarii. Tym samym Algieria stała się trzecim afrykańskim krajem, który w pełni wyeliminował jedną z najgroźniejszych chorób zakaźnych na świecie.

Za kraj wolny od malarii uznano też Argentynę, w której w ciągu trzech ostatnich lat nie zarejestrowano ani jednego przypadku zachorowania na tą chorobę. Argentyna jest drugim krajem w Ameryce Południowej, po Paragwaju, który został uznany za wolny od malarii.

Malaria zabija rocznie 400 tys. osób - przypomina Reuters.

- Algieria jest krajem, gdzie odkryto pierwotniaka odpowiedzialnego za malarię u człowieka niemal 150 lat temu i był to ważny krok na drodze do poradzenia sobie z chorobą - podkreślił Matshidiso Moeti, dyrektor regionalny WHO w Afryce.

- Teraz Algieria pokazuje reszcie Afryki, że malaria może być pokonana - dodał.

Od 1955 roku WHO uznało 38 krajów za wolne od malarii. W Afryce, oprócz Algierii, są to Mauritius (w 1973 roku) i Maroko (w 2010 roku).

Reuters przypomina jednocześnie, że w ostatnim czasie wzrosła liczba zachorowań na malarię w nękanej potężnym kryzysem gospodarczym Wenezueli.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA