fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Innowacyjny sprzęt dla studentów WUM-u

Pionierski zabieg ablacji w I katedrze i Klinice Kardiologii WUM
archiwum WUM
Studenci i pracownicy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zyskają innowacyjne zaplecze technologiczne. Instytucja zadeklarowała współpracę z krakowską firmą MedApp – światowym pionierem w dziedzinie rozwiązań telemedycznych nowej generacji.

8 sierpnia w budynku Rektoratu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego nowi partnerzy podpisali list intencyjny deklarujący współpracę w zakresie wspólnych działań w dziedzinie kardiologii inwazyjnej i elektrofizjologii. Oznacza to, że już wkrótce studenci medycyny będą mogli korzystać z innowacyjnego produktu MedAppu – gogli HoloLens, które dzięki zebranym danym medycznym wizualizują strukturę serca pacjenta w postaci czterowymiarowego hologramu.

– Wierzę, że to początek pełnej synergii pomiędzy Warszawskim Uniwersytetem Medycznym a MedAppem – komentuje prezes firmy, Mateusz Kierepka. – Już nie tylko w celu pilotażu, ale pełnej implementacji naszych technologii, a więc telemedycyny, rozwiązań holograficznych oraz druku 3D. Bez wsparcia WUM–u nie bylibyśmy tak daleko, jak jesteśmy. Zastosowanie kliniczne naszego produktu jest dla nas bowiem szczególnie ważne.

o nie pierwsze spotkanie obu podmiotów. W maju ubiegłego roku sprzęt telemedyczny firmy MedApp wykorzystano podczas pionierskiego zabiegu ablacji podłoża migotania przedsionków. Wtedy też operatorzy I Katedry i Kardiologii WUM otrzymali szansę zapoznania się z telemedycznym systemem CarnaLife Holo® – innowacyjnego rozwiązania, które na bazie danych pozyskanych podczas tomografiii komputerowej, echokardiografii, rezonansu magnetycznego czy angiografii wykonuje hologramową wizualizację struktury serca. Dzięki temu lekarz po założeniu gogli widzi przed sobą czterowymiarowy model narządu pacjenta i jest w stanie zaplanować zabieg z nieosiągalną dotychczas precyzją. Zacieśnienie współpracy między krakowską firmą a Warszawskim Uniwersytetem Medycznym oznacza, że do studentów trafią właśnie m.in. gogle Microsoft HoloLens®.

Dydaktyka jest dla nas bardzo ważna i chcemy kształcić studentów zgodnie    najnowszymi osiągnięciami medycznymi – mówi prof. dr hab. med. Krzysztof. Filipiak, Prorektor ds. Umiędzynarodowienia, Promocji i Rozwoju WUM. – Bardzo często publiczne uczelnie nie mają dostępu do najnowocześniejszych technologii, stąd potrzeba realizacji tych elementów w partnerstwie publiczno-prywatnym. Myślę więc, że podpisanie tej umowy to wstąpienie na nową ścieżkę dla obu naszych stron.

wsp. Karolina Jakubiak

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA