fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Całą dobę wokół dołków

mat. prasowe
W sobotę rozpoczął nadawanie nowy 24-godzinny kanał telewizyjny – Golf Channel Polska. Widzów czeka sporo transmisji golfowych, także sportowe programy informacyjne, szkoleniowe i rozrywkowe.

Kanał powstał na licencji amerykańskiej stacji NBC Universal (dokładnie – NBC Sports Group) oraz PGA Tour – najsilniejszej golfowej ligi świata. Dzięki temu w ramówce Golf Channel Polska znajdują się relacje na żywo z wielu turniejów PGA Tour – łącznie około 100 godzin miesięcznie, ale także sporo informacji powiązanych z golfem zawodowym i amatorskim oraz bardziej ogólnie – z ruchem, zdrowym, sportowym stylem życia.

Golf Channel (24 godziny emisji na dobę, jakość HD, polski komentarz) od sobotniego południa dostępny jest w ofercie Cyfrowego Polsatu, co daje mu ponad 1,3 mln gospodarstw domowych zasięgu technicznego. Wkrótce ma znaleźć się w wybranych sieciach telewizji kablowej w Polsce. Szefem rady nadzorczej i współzałożycielem Golf Channel Polska jest Marek Sowa, prezesem spółki – Katarzyna Terej.

Transmisje z najbardziej prestiżowych turniejów PGA Tour wzbogaci znana amerykańskim widzom najnowsza technologia przekazu, pozwalająca m. in. na śledzenie lotu piłki, mierzenie długości uderzeń, bogactwo informacji statystycznych, także interakcję z widzami w mediach społecznościowych.

Golf Channel Polska startuje z transmisjami od turnieju Arnold Palmer Invitational, którego patron, „The King" (zmarł jesienią ub. roku), był jedną z największych legend światowego golfa i, przy okazji, jednym z założycieli pionierskiej, amerykańskiej wersji Golf Channel. Co tydzień widzów czekają kolejne emocje związane z oglądaniem największych sław współczesnego golfa, aż do kulminacji zdarzeń – październikowego finału FedEx Cup z nagrodą 10 mln dolarów dla zwycięzcy.

Poza relacjami na żywo w ramówce znalazły się m. in. liczne programy instruktażowe dla początkujących i zaawansowanych golfistów (w roli uczniów wystąpią m. in. Michael Phelps i Charles Barkley), widzowie zobaczą Szkołę Golfa, Lekcję Golfa, programy Golf Fix i Bądź w formie.

Golf Channel Polska to także serie programów rozrywkowych i informacyjnych związanych z golfem. Znane postaci świata sportu, kultury lub polityki będą aktywnie uczyć się gry lub przedstawiać swoje związki z golfem (najbliższe rozmowy: z Donaldem Trumpem i Samuelem L. Jacksonem). Do tego sporo aktualnych informacji golfowych (także z Polski), analizy, prognozy i trochę zabawy.

Program i dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.golfchannel.pl oraz w mediach społecznościowych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA