fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Kuba Strzyczkowski odwołany ze stanowiska szefa Trójki

Fotorzepa/Robert Gardziński
"Z powodu naruszeń regulaminu i procedur wewnętrznych Spółki oraz przekraczania kompetencji i pełnomocnictw" zarząd Polskiego Radia odwołał Kubę Strzyczkowskiego z funkcji szefa radiowej Trójki. Był nim od maja.

Informacje o zwolnieniu Strzyczkowskiego podał portal Press.pl.

Jak napisała w uzasadnieniu tej decyzji prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska, zmiana na stanowisku szefa Trójki jest spowodowana najgorszymi w historii wynikami słuchalności i koniecznością "stworzenia spójnej wizji i planów rozwoju Programu III oraz usprawnienie zarządzania anteną i sposobu jej funkcjonowania".

Powodem zwolnienia Strzyczkowskiego ma być "naruszanie regulaminu i procedur wewnętrznych Spółki oraz przekraczanie kompetencji i pełnomocnictw".

Nowym dyrektorem Trójki został Michał Narkiewicz-Jodko, dotychczasowy dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia.

Kuba Strzyczkowski, który z Trójką był związany od końca lat 80., pełnił funkcję jej szefa od maja tego roku. Zastąpił na tym stanowisku Tomasza Kowalczewskiego, który zasłynął ingerencją w kultową pozycję programu, "Listę Przebojów" Marka Niedźwieckiego.

Powodem była piosenka, która wygrała jedno z notowań "Listy" - "Twój ból jest lepszy niż mój" autorstwa Kazika, mówiąca o wykorzystywaniu swojej pozycji przez prezesa PiS  Jarosława Kaczyńskiego.

Szefostwo Trójki zarzuciło Niedźwieckiemu manipulowanie głosami słuchaczy, pozaregulaminowe umieszczenie piosenki na liście i zdjęło wyniki notowania ze strony internetowej III PR.

Ta decyzja spowodowała masowe odejście wieloletnich pracowników Trójki, m.in. Piotra Kaczkowskiego czy Hirka Wrony, a także samego Marka Niedźwieckiego.

Strzyczkowski usiłował załagodzić sytuację i namówić Marka Niedźwieckiego do powrotu do stacji, ale zarząd Polskiego radia nie zgodził się na przeproszenie twórcy "Listy Przebojów", co było jego warunkiem powrotu.

Niedźwiecki skierował sprawę do sądu.

Źródło: Press.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA