fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Marcin Kydryński też odchodzi z Trójki. „Nie jest to znajomość, którą chciałbym kontynuować”

Fotorzepa/ Sławomir Mielnik
Dziennikarz Marcin Kydryński, prowadzący audycję „Siesta”, która wróciła w niedzielę na antenę radiowej Trójki, ogłosił, że żegna się z Polskim Radiem. To pokłosie „anulowanego” notowania Listy Przebojów, wygranego przez najnowszy utwór Kazika Staszewskiego.

W dzisiejszej "Sieście", która wróciła po 10 tygodniach przerwy, Marcin Kydryński ogłosił, że będzie to ostatnia audycja - relacjonuje Onet. - Powróciłem do Trójki. Ale czy mogło być inaczej? Przecież dla prawdziwego dżentelmena (...) nawet własna śmierć nie może być żadną wymówką. Jakkolwiek zwykle cenię sobie maniery Anglików, to ich zwyczaj wychodzenia z przyjęcia bez pożegnania z wszystkimi, a jedynie z gospodarzem (...) wydaje mi się w zaistniałej sytuacji niefortunne - zaczął dziennikarz.

- Przyszedł zatem się pożegnać po prostu. Bo przecież mieliśmy nie najgorsze party, prawda? - kontynuował. - Trwało całe 31 lat. Przed nami ostatnia „Siesta” - kontynuował.

- Myślę, że mamy trzy wyjścia - albo sięgniemy po pieśni protestu przeciwko tyranom, (...) możemy uderzyć w ton łzawy i zacząć od piosenki „To ostatnia niedziela” i z każdym kolejnym utworem zapadać się głębiej w otchłań rezygnacji, albo - co wydaje mi się najwłaściwsze - ten ostatni raz sprawimy sobie przyjemność muzyką, którą kochamy, a branie się za bary ze złoczyńcami zostawimy ludziom, którzy się na tym znają (...) Na przykład Kazikowi - stwierdził Kydryński.

- Na marginesie, bo może nie wszyscy pamiętają, a to pouczające i jakoś krzepiące, w Portugalii rewolucja goździków (...), która obaliła dyktatora też zaczęła się od włączonej w radiu piosenki. Zresztą naszego siestowego przyjaciela, Paula De Carvalho (...) Przez ostatnie nasze dwie godziny w ten - bądź co bądź - (...) piękny wiosenny dzień, wiosnę właśnie, a nie Polskę właśnie zobaczmy - dodał dziennikarz.

Kydryński nawiązał do rewolucji goździków, która odbyła się w Portugalii w 1974 r. Doprowadziła ona do obalenia dyktatury następcy Antónia Salazara – Marcela Caetana.

Dziennikarz ze słuchaczami pożegnał się także na Facebooku.

Wcześniej odejście z Trójki zapowiedzieli Marek Niedźwiecki i Hirek Wrona.

Podczas ostatniego, 1998 notowania  "Listy Przebojów Trójki" na pierwszym miejscu znalazła się piosenka Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój" - piosenka odnosząca się do wizyty Jarosława Kaczyńskiego na grobie matki w czasie, gdy z powodu pandemii cmentarze były zamknięte. Piosenkę Kazika słuchacze wybrali w głosowaniu internetowym, lokując ją na pierwszym miejscu w piątkowym notowaniu.

Kilka minut po audycji notowanie zniknęło ze strony Trójki, a kierownictwo stacji wydało komunikat, w którym pisze o unieważnieniu głosowania w związku ze złamaniem regulaminu i manipulacją podczas liczenia głosów.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA