fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Dyrektor Trójki: Kazik powinien być czwarty. Ręczna manipulacja

kadr z klipu do utworu Kazika Twój ból jest lepszy niż mój
„Wiemy już na pewno, że dokonano ręcznej manipulacji polegającej na zmianie kolejności piosenek, na które głosowali słuchacze Trójki. Nasi radiowi informatycy przeanalizowali logowania osoby odpowiedzialnej za kolejność piosenek w elektronicznej wersji listy. Według głosów słuchaczy Kazik powinien być na miejscu czwartym” - stwierdził w wydanym oświadczeniu Tomasz Kowalczewski, dyrektor radiowej Trójki.

Podczas ostatniego, 1998 notowania  "Listy Przebojów Trójki" na pierwszym miejscu znalazła się piosenka Kazika Staszewskiego „Twój ból jest lepszy niż mój” - piosenka odnosząca się do wizyty Jarosława Kaczyńskiego na grobie matki w czasie, gdy z powodu pandemii cmentarze były zamknięte. Piosenkę Kazika słuchacze wybrali w głosowaniu internetowym, lokując ją na pierwszym miejscu w piątkowym notowaniu.

Kilka minut po audycji notowanie zniknęło ze strony Trójki, a kierownictwo stacji wydało komunikat, w którym pisze o unieważnieniu głosowania w związku ze złamaniem regulaminu i manipulacją podczas liczenia głosów.

W niedzielę o 19.00 swoje oświadczenie wydał Tomasz Kowalczewski, dyrektor Trójki. „Prowadzimy intensywne prace nad wyjaśnieniem nieprawidłowego głosowania w notowaniu 1998 Listy Przebojów. Wiemy już na pewno, że dokonano ręcznej manipulacji polegającej na zmianie kolejności piosenek, na które głosowali słuchacze Trójki. Nasi radiowi informatycy przeanalizowali logowania osoby odpowiedzialnej za kolejność piosenek w elektronicznej wersji listy. Według głosów słuchaczy Kazik powinien być na miejscu czwartym” - stwierdził.

Redaktor naczelny PR3 zarzucił zespołowi Listy Przebojów „poblokowanie głosów słuchaczy oddanych na innych wykonawców, które zostały uznane przez nich za nieuczciwe lub manipulacyjne”. „Wpłynęło to na pozycję utworów z wyższego miejsca, które znalazły się niżej "torując" drogę na wyższą pozycję piosence Kazika. Po tym zabiegu piosenka artysty znalazła się na drugim miejscu” - napisał w oświadczeniu, opublikowanym na stronie Polskiego Radia.

„Z naszych ustaleń wynika, że to prowadzący tego dnia audycję zdecydował o przestawieniu piosenki "Twój ból jest większy niż mój" na miejsce pierwsze, a piosenka wybrana przez słuchaczy z największą liczbą głosów spadła na miejsce szóste. Przez te zabiegi ucierpieli inni wykonawcy i nie była to niestety pierwsza taka ingerencja w wolę słuchaczy” - zarzucił Kowalczewski.

„Jest nam przykro, że doszło do takiej sytuacji i dlatego przepraszamy słuchaczy Listy Przebojów Trójki, że unieważniliśmy ostatnie notowanie LP3. Było to jedyna możliwa decyzja, która pomoże w utrzymaniu zaufania do tego programu i zasad oddawania głosów” - ocenił dyrektor Trójki, zaznaczając, że „piosenki Kazika Staszewskiego od zawsze, nawet te najbardziej polityczne były grane na naszej antenie i nie ma powodów, aby się to miało zmienić”.

W sobotnim komunikacie Kowalczewski twierdził, że „został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy”. „Nadto dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy” - dodał.

W reakcji na decyzję Kowalczewskiego o anulowaniu notowania Listy Przebojów, wymówienie złożył prowadzący audycję od 38 lat Marek Niedźwiecki.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA