fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Stuhr z "nerwowym gestem": 2 mld zł na TVP? Cudowna wiadomość

Facebook
- Wzruszyłem się. Sejm przeznaczył 2 mld na Telewizję Polską. Cudowna wiadomość, dziękujemy bardzo - mówi Maciej Stuhr na nagraniu umieszczonym na Facebooku. Przez całe nagranie aktor pociera raz jedno, raz drugie oko środkowym palcem prawej ręki nawiązując do gestu wykonanego w Sejmie przez Joannę Lichocką i do późniejszych jej wyjaśnień na ten temat.

- To opozycja chce, żebyśmy byli na jakiejś onkologii, a Sejm dba o to, żebyśmy mieli co pooglądać - mówi Stuhr.

Następnie Stuhr - z wysuniętą do przodu ręką ze środkowym palcem przeprasza za "nerwowe gesty" i - udając łkanie - "pozdrawia telewizję, Jacka Kurskiego, panią (Danutę) Holecką, panią kandydatkę Lewicy na prezydenta, przepraszam, lwicę prawicy, (Magdalenę) Ogórek".

- Przepraszam, już mi się wszystko pop... - kończy swoją wypowiedź Stuhr.

Stuhr nawiązuje do gestu, jaki posłanka PiS Joanna Lichocka pokazała w czwartek w Sejmie politykom opozycji. Sama posłanka tłumaczy, że nie wykonała wulgarnego gestu, a jedynie "przesuwała dwukrotnie palcem pod okiem". Do incydentu doszło po debacie poprzedzającej ponowne podjęcie przez Sejm decyzji o przekazaniu 2 mld złotych TVP, po tym jak Senat odrzucił tę propozycję apelując, aby 2 mld złotych przeznaczyć na onkologię.

Lichocka przekonywała w serii wpisów na Twitterze, że gest nie był wulgarny, a ona jedynie "przesuwał dwukrotnie palcem pod okiem". Twierdzi też, że wulgarny gest widać jedynie na pojedynczych klatkach, a nagrania wskazują, że jej wersja wydarzeń jest prawdziwa. W piątek przeprosiła jednak osoby, które poczuły się - wbrew jej intencjom - urażone wykonanym przez nią gestem.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA