fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Jerzy Owsiak złożył do KRRiT skargę na TVP

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Szef fundacji WOŚP Jerzy Owsiak złożył skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jego zgłoszenie dotyczy Telewizji Polskiej, która nie podała żadnych informacji na temat 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Owsiak na wstępie swojej skargi wskazuje, że pismo jest reakcję na ukaranie przez KRRiT spółki TVN. Stacja TVN24 została ukarana za relacjonowanie wydarzeń w Sejmie RP i pod Sejmem RP w dniach 16 – 18 grudnia 2016 r.

"Bezprecedensowe wymazanie serduszka z kurtki jednego z rozmówców w trakcie rozmowy emitowanej w programach informacyjnych TVP było dla milionów Polaków wspierających Orkiestrę na całym świecie czynem absolutnie niezrozumiałym i dyskredytującym ćwierć wieku niezwykłych działań społecznych" - opisuje Owsiak.

"W ciągu tego roku Wiadomości ani razu nie poinformowały Polaków o efektach zbiórki, chociaż Pan Prezes Jacek Kurski w liście do Fundacji z dnia 19.10.2016 obiecał: Telewizja Polska S.A. nie uchyli się od informowania o przebiegu i rezultacie corocznej zbiórki Orkiestry na swoich antenach" - dodaje.

"Brak informacji o działalności Fundacji WOŚP, a także wymazywanie naszego symbolu to, moim zdaniem, zaplanowany i z wielką rzetelnością realizowany cel zadanie dyskredytowania pracy Fundacji. Kolejnym przykładem potwierdzającym taką właśnie intencję TVP było unikanie informacji o organizowanym przez Fundację WOŚP festiwalu Przystanek Woodstock" - ocenia szef WOŚP.

Owsiak tłumaczy również, że wielokrotnie pisał w tej sprawie do Jacka Kurskiego i KRRiT. 

"Wnoszę skargę na działania Telewizji Polskiej S.A., które polegają na nieinformowaniu polskiego społeczeństwa o działalności Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i wnoszę o podjęcie stosownych działań, na podstawie których Krajowa Radiofonii i Telewizji nakaże Telewizji Polskiej S.A. informowanie w swoich programach o działalności Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, w tym o 26 Finale WOŚP, który odbędzie się w dniu 14 stycznia 2018 roku (jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”)" - napisał Owsiak.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA