fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Parodia "Wiadomości". TVP ostrzega Nowoczesną

YouTube
Jacek Fedorowicz we współpracy z Nowoczesną stworzył parodię "Wiadomości" TVP1. Stacja nie wyklucza działań prawnych

Nowoczesna zaprezentowała w zeszłym tygodniu klip "Nowe Lepsze Wiadomości". Parodia programu informacyjnego Telewizji Polskiej została stworzona we współpracy z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem. 

10-minutowy spot zawiera czołówkę programu. W klipie pojawia się również prowadzący Krzysztof Ziemiec. Fedorowicz podkłada głos pod polityków Prawa i Sprawiedliwości: Beatę Szydło, Jarosława Kaczyńskiego, Antoniego Macierewicza i Witolda Waszczykowskiego. W materiale sparodiowano również wywiad z prezesem TVP Jackiem Kurskim. 

Biuro komunikacji Nowoczesnej mówi w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl, że pomysł stworzenia parodii programu pojawił się trzy miesiące temu. - Udział Nowoczesnej w przygotowaniu materiału był techniczny - pomoc w wyszukiwaniu materiałów, montażu, udźwiękowieniu i emisji. W najmniejszym stopniu nie ingerowaliśmy w autonomię twórczą autora - odpowiada biuro.

Materiał został skrytykowany przez szefową "Wiadomości" Marzenę Paczuską. "Słabe. A macie zgodę Krzysztofa Ziemca na wykorzystanie wizerunku i grafiki „Wiadomości”? Błędy są kosztowne" - napisała na Twitterze.

Obecnie TVP analizuje czy złożyć pozew w sprawie klipu. Stacja analizuje sytuację prawną.

Ewentualnego pozwu nie obawiają się politycy Nowoczesnej. - Sugerujemy TVP zapoznanie się z art. 29 ustawy o prawie autorskim - odpowiadają.

Źródło: Wirtualnemedia.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA