fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka rządzi w sporcie

Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski
Fotorzepa, Piotr Nowak PN Piotr Nowak
Reklamodawcy wciąż najchętniej garną się w Polsce do imprez piłkarskich. Do inwestowania w inne dyscypliny sportu na większą skalę firmy dopiero powoli się przekonują.

To symptomatyczne, że podium rankingu najbardziej wpływowych ludzi w polskim sporcie w kończącym się roku zdominowały osobowości ze świata piłki nożnej.

Firma badawcza Pentagon Research i polski „Forbes" za najbardziej wpływową osobę w branży uznały Roberta Lewandowskiego, piłkarza Bayernu Monachium. Za nim uplasował się Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, były piłkarz i trener piłkarski. Dopiero na trzecim miejscu pojawia się przedstawicielka innej dyscypliny sportu – Agnieszka Radwańska, która z wpływami oszacowanymi na 6 mln dol. jako jedyna Polka mieści się w pierwszej dziesiątce najlepiej zarabiających sportsmenek na świecie. Ranking powstał na podstawie badań wizerunku i rozpoznawalności oraz wskazań ekspertów z kapituły.

Nie tylko piłka

Oprócz sportowców w pierwszej dziesiątce osób o największym wpływie na rynek sportu w Polsce znalazł się nie tylko Zbigniew Boniek. Na siódmym miejscu jest Zygmunt Solorz – właścic...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA