fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Ruszył naziemny kanał Zoom TV. Pojawią się gwiazdy Onetu

Bloomberg
W nowej stacji zobaczymy m.in. gwiazdy Onetu. A w grudniu start kolejnych cyfrowych stacji naziemnych.

Zoom TV to pierwsza stacja z nowego pakietu sześciu lub siedmiu naziemnych kanałów cyfrowych, które mają ruszyć w Polsce. Współnależy do spółki operatorów kablowych oraz do Kina Polska TV. Nadawcy pierwszych czterech nowych naziemnych kanałów (do początku grudnia ruszą też Metro TV Agory, WP Wirtualnej Polski i Nova TV Grupy ZPR Media) zapowiadają nieobecne dotychczas w naziemnej telewizji programowe atrakcje.

– Pakiet niesie ze sobą możliwości interaktywne, dzięki którym nowych naziemnych kanałów będzie tak naprawdę nie siedem, ale aż 14 – mówił Bogusław Kisielewski, prezes Kina Polska TV, na trwającej w Łodzi 43. Międzynarodowej Konferencji i Wystawie Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej. Te dodatkowe stacje to tzw. kanały wirtualne, które nadawcy mają uruchomić dzięki telewizji hybrydowej. – Będą zachęcały widzów naziemnej telewizji do podłączania telewizorów do internetu – mówił Kisielewski.

W ramach współpracy z Onetem w Zoom TV pojawią się programy Jarosława Kuźniara, Piotra Najsztuba, Bartosza Węglarczyka, Tomasza Jachimka i Łukasza Grassa. Nie będzie za to Tomasza Lisa. – Naszą intencją nie jest wikłanie się w tematy polityczne – wyjaśnił Kisielewski.

Nadawca oczekuje, że kanał będzie rentowny po dwóch latach od startu i że po roku powinien osiągnąć 1 proc. udziałów w ogólnopolskim rynku oglądalności.

Dodatkowy, wirtualny kanał Zoom TV, wzbogacony o możliwości interaktywne, ma ruszyć dopiero w lutym przyszłego roku i dać nadawcy możliwość zarabiania nie tylko dzięki reklamom, ale także np. dzięki t-commerce (wciąż niedostępne w Polsce na razie zakupy z poziomu pilota).

Docelowy kształt nowy pakiet cyfrowych stacji będzie miał dopiero wtedy, gdy do czterech kanałów nadawców prywatnych dołączą dwa lub trzy z portfolio TVP. Na razie nie wiadomo jednak, które to będą, nie podano też daty ich startu. Maciej Stanecki, wiceprezes TVP, podtrzymał w czasie konferencji deklarację, że telewizja publiczna uruchomi stacje i że chciałaby uruchomić kanał sportowy. – Po to wystartowaliśmy w konkursie na pakiet praw sportowych w FIFA – mówił Stanecki.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA