fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Oryginalny kostium Dartha Vadera na aukcji. Będzie rekord?

Bloomberg
Oryginalny kostium Lorda Vadera z serii "Gwiezdne Wojny" trafi na aukcje w Los Angeles. Według analityków może on osiągnąć nawet cenę 2 mln dolarów.

17-częściowy kostium zawiera m.in hełm z maską, wysokie buty, pelerynę oraz zbroję wykonaną ze skóry - informuje Reuters. Elementy kostiumu są wykonane m.in. z wełny, jedwabiu, naturalnej skóry oraz włókna szklanego. Strój jest bardzo ciepły, a jego założenie i zawiązanie zajmuje prawie pół godziny.

Właścicielem kostiumu jest Bryce "Kermit" Eller, aktor, który dzięki swojemu głębokiemu głosowi wcielał się w Dartha Vadera w czasie premier filmowych, konwentów, a nawet gali rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej w 1978 roku.

Strój został wyprodukowany w 1979 roku przez Johna Mollo oficjalnego projektanta, który wykonał wszystkie stroje do filmów Geroge'a Lucasa.

Organizatorzy liczą, że uda się go sprzedać za 1 lub 2 mln dolarów.

Aukcja pod tytułem "Wonders of the Galaxy" odbędzie się 14 maja w Los Angeles. Organizują ja dom aukcyjny Bonhams oraz kanał Turner Classic Movies.

W 2017 roku kompletny droid R2-D2 z pierwszego filmu z Serii "gwiezdne wojny" z 1977 roku został sprzedany na aukcji za 2,76 mln dolarów (ok. 10.5 mln złotych), a miecz świetlny Luke Skywalkera został sprzedany za 450 tys. dolarów czyli około 1,7 mln złotych - pisze Reuters.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA