fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Magistrowie/studenci

Zmiana prezesa zarządu ELSA Poland

Zmiana prezesa zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Poland
www.sxc.hu
Od 1 sierpnia nowym prezesem zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Poland będzie Krzysztof Stępkowski, który zastąpi ustępującego prezesa Pawła Podjackiego.

Zastępca Sekretarza NRA adw. Bartosz Grohman, który odpowiada za kontakty z ELSA, spotkał się z obydwoma prezesami, aby podsumować współpracę NRA z ELSĄ w roku 2014/2015 oraz omówić nowe zadania na rok 2015/2016.

ELSA organizuje szereg akcji, w których patronat objęła Naczelna Rada Adwokacka. Oprócz dotychczasowych inicjatyw będącymi sztandarowymi projektami ELSA (Mistrzowie Mediacji, Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy im. Joanny Agackiej-Indeckiej, Ogólnopolskie Dni Praktyk Prawniczych czy Dni Edukacji Prawniczej) w nadchodzącym roku podejmowane będą także nowe inicjatywy takie jak Open Day, podczas której przedstawiciele adwokatury i poszczególnych Izb adwokackich będą przedstawiać studentom możliwości zawodowe adwokata i drogi dojścia do zawodu czy Legal Research Group – w ramach którego to projektu zostanie stworzona grupa, składająca się z 16 studentów z ośrodków akademickich w całej Polsce, a której celem będzie analiza oraz stworzenie i przedstawienie rozwiązań problemów, które napotyka legislatura w Polskim systemie prawnym.

Naczelna Rada Adwokacka ma status stałego partnera ELSA i aktywnie ją wspiera w realizacji poszczególnych projektów. Jak czytamy w komunikacie, celem NRA jest zwiększanie wiedzy studentów kierunków prawniczych o roli adwokatury i jej zadaniach.

Źródło: www.adwokatura.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA