fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Zakład Boeinga w Chinach rusza w grudniu, pierwszy samolot dla Air China

Bloomberg
Boeing poinformował o rozruchu w grudniu zakładu prac wykończeniowych przy B737 w Chinach, a Air China otrzyma od niego pierwszy samolot

Amerykanie zainwestowali w ubiegłym roku 33 mln dolarów w spółkę j. v. z COMAC kierującą zakładem w Zhoushan we wschodnich Chinach, który będzie instalować wyposażenie kabin i malować samoloty w barwach danego przewoźnika. Boeing ma większościowy udział w spółce.

Czytaj także: Chińskie cła zaszkodzą Boeingowi

Chińskie środki przekazu podały jako pierwsze te informację po wizycie w zakładzie, a rzecznik koncernu potwierdził ją. Dziennik „The Paper" przytoczył wypowiedź szefa Boeinga w Chinach, Johna Brunsa, że zakład wypuści w tym roku tylko jeden samolot i następnie będzie zwiększać produkcję, aż dojdzie do zakładanych dostaw 100 sztuk rocznie,

Boeing i Airbus zwiększają obecność w Chinach, bo zależy im na zamówieniach na szybko rosnącym rynku lotniczym. Airbus ma już w Tiencinie zakład prac wykończeniowych przy szerokokadłubowych A330. Boeing odnowił umowy o produkcji B737 z AVIC Aircraft and Shanghai Aircraft Manufacturing i uznał na uroczystości w Zhoushan 5 nowych chińskich firm za swych dostawców — podał „The Paper".

Analityków niepokoi tylko, że Boeing może odczuć trwające spory handlowe Stanów z Chinami, jakkolwiek jego samoloty nie zostały objęte chińskimi cłami.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA