fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

LOT zagęszcza siatkę. Więcej połączeń z polskich lotnisk

Bloomberg
Od początku września LOT przywróci rejsy z Warszawy do Bydgoszczy i Lublina. To kolejne porty regionalne, które po wybuchu pandemii będą miały bezpośrednie połączenie z Warszawą.

Siatka polskiego przewoźnika wyraźnie się zagęszcza. Dzięki rozszerzeniu programu #LOTna Wakacje na porty regionalne, LOT w tej chwili lata już w 150 kierunkach.

- W zaledwie trzy miesiące od czasu wznowienia regularnych operacji lotniczych sukcesywnie przywracamy połączenia z warszawskiego hubu do wszystkich krajowych portów, do których lataliśmy przed wybuchem pandemii – mówi Krzysztof Moczulski, zastępca dyrektora Biura Komunikacji Korporacyjnej, rzecznik prasowy LOT-u.

Czytaj także: Wakacyjne połączenia zostają we wrześniowej siatce LOT-u

Z Warszawy do Bydgoszczy LOT poleci późnym wieczorem w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek, piątek oraz w niedzielę. W kierunku odwrotnym kierunku wcześnie rano w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek, piątek, sobotę. W ten sposób Bydgoszczanie będą mogli w Warszawie „złapać" wszystkie inne połączenia LOT-u bądź innych przewoźników.

- Dla nas to nie tylko bezpośrednie połączenie ze stolicą, ale możliwość przesiadek w dalszą podróż. W obecnej sytuacji to również szansa na szybszą odbudowę naszej regionalnej gospodarki i turystyki – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A.

Połączenia z Warszawy do Lublina zaplanowano również 6 razy w tygodniu i podobnie, jak jest to w przypadku Bydgoszczy późnym wieczorem w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek, piątek oraz w niedzielę. W kierunku powrotnym wcześnie rano w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek, piątek i w sobotę. - Odzyskujemy kolejne połączenie, szczególnie istotne, bo otwierające możliwość podróży do najważniejszych miast Europy i świata. I znów możemy dotrzeć z Lublina – z jedną tylko przesiadką w Warszawie - między innymi do Wrocławia, Gdańska, Krakowa, Mediolanu, Frankfurtu czy Brukseli - cieszy się Andrzej Hawryluk, Prezes Portu Lotniczego Lublin.

Od września br. LOT zwiększy częstotliwość rejsów na regularnych trasach europejskich, oferując kilka lotów tygodniowo do Larnaki czy Nicei, a także kilkanaście rejsów m.in.: do Frankfurtu, Amsterdamu, Paryża czy Londynu. Jednocześnie, do prawie dwudziestu rejsów tygodniowo wzrośnie liczba częstotliwości połączeń do Brukseli, Pragi, Budapesztu i Wilna. A jeśli sytuacja epidemiczna będzie stabilna, to przywrócone zostaną wybrane trasy na Dalekim Wschodzie, m.in.: Pekinu i Delhi. Jeszcze w sierpniu LOT zainauguruje połączenia między Warszawą a Dublinem oraz Wrocławiem a Budapesztem.

Przed tymi wszystkimi podróżami warto jest sprawdzić jakie są wymogi dla przylatujących w konkretnych krajach. I są one tam traktowane bardzo restrykcyjnie. Braki w wymaganych dokumentach to niemal pewność, że albo nie zostaniemy wpuszczeni na pokład, bądź na miejscu zostaniemy ukarani wysoką grzywną.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA