fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Alafco kupi tylko połowę MAXów

Adobe Stock
Firma leasingowa Alafco z Kuwejtu zmniejszyła o połowę zamówienie na 40 samolotów B737 MAX po dojściu do porozumienia z Boeingiem i zakończeniu sporu sądowego.

Alafco pozwała do sądu amerykański koncern, bo nie chciał jej zwrócić 336 mln dolarów zaliczki po rezygnacji z kupna 40 B737 MAX. Rzecznik Boeinga poinformował, że firma „dobrowolnie wycofała pozew, co pozwoliło wznowić rozmowy handlowe i dojść do wzajemnie akceptowanego rozwiązania". Klient z Kuwejtu kupi teraz 20 maszyn zamiast 40, z nowymi terminami dostaw.

Dodatkowych szczegółów umowy nie można ujawnić ze względu na klauzule poufności — podała Alafco, która liczy na długotrwałe i wzajemnie korzystne stosunki z Boeingfiem. Jej właścicielami są Kuwait Finance House, Gulf Investment Corp i państwowa linia Kuwait Airlines — podał Reuter.

Koncern nie dostarcza klientom tych samolotów od marca 2019, od chwili uziemienia już eksploatowanych przez urząd lotnictwa FAA po 2 katastrofach. Ten kryzys kosztował go dotychczas ponad 19 mld dolarów, musiał ograniczyć produkcję i łańcuch dostaw.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA