fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Zawieszony strajk na londyńskich lotniskach. Na razie tylko na czwartek

Bloomberg
Na niespełna 24 godziny przed rozpoczęciem protestu brytyjski związek zawodowy Unite zawiesił planowany strajk na Stansted i ogłosił referendum. Unite jest przedstawicielem 43 agentów zajmujących się obsługą naziemną w tym porcie, w tym rejestracją pasażerów.

Odetchnąć mogą zwłaszcza pasażerowie easyJeta, dla którego jest to główne lotnisko obsługujące stolicę Wielkiej Brytanii. Oprócz easyJeta ze Stansted latają również Ryanair, Jet2.com, Thomas Cook, Airlines, TUI Airways, oraz Titan Airways.

Czytaj także: Wielkie strajki na brytyjskich lotniskach. Chaos od 25 lipca

Zawieszony został również strajk Unite na głównym londyńskim lotnisku - Heathrow, który był planowany na 26-27 lipca i miało w nim wziąć udział 4 tys. związkowców zrzeszonych w tej centrali. Tam także jest planowane głosowanie nad ofertą pracodawcy, ale protesty zaplanowane na 5-6 i 23-24 sierpnia nie zostały odwołane.

Według informacji regionalnego szefa Unite, Marka Bartera pracodawca przedstawił znacznie poprawioną ofertę płacową, więc być może okaże się, że warto ponownie usiąść do stołu negocjacyjnego. - Decyzja o zawieszeniu strajku nie jest jednak ostateczna, bo nową ofertę muszą jeszcze poznać wszyscy związkowcy, którzy potem, we czwartek, 25 lipca rano będą nad nią głosować — informował Mark Barter. Dopiero po tym głosowaniu zostanie ona upubliczniona. Jak ujawnił regionalny szef Unite związek jest również usatysfakcjonowany gotowością pracodawcy do tego by usiąść do stołu i wypracować nowy układ zbiorowy.

Tyle, że zawieszony został jedynie strajk czwartkowy, który miał się zacząć 25 lica o godz. 3.30 . Protesty zaplanowane na kolejne dni — czyli na najbliższy weekend (26-29 lipca) mogą się odbyć w przypadku, kiedy pracownicy odrzucą propozycje pracodawcy.

Jak informuje Unite w mocy pozostają również decyzje o protestach zaplanowanych na 2-5, 9-12, 16-19 i 23-27 sierpnia.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA