fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Piloci zdecydują o losie linii Boost

Bloomberg
Kierownictwo związku pilotów SNPL zwołało na 8 czerwca nadzwyczajne posiedzenie, aby zadecydować o referendum nt. warunków utworzenia przez Air France taniej linii Boost — podał dziennik „La Tribune”. Wynik referendum będzie znany 2 tygodnie później
Dyrekcja Air France rozmawiała od dawna z pilotami o warunkach utworzenia nowej linii, którą chciałaby uruchomić tej zimy. Proponowana umowa dotyczy warunków jej działania i pracy pilotów AF bez zmiany umów o pracę czyli bez podwyżek zarobków ale z większym wymiarem godzin w powietrzu, co nie podoba się krajowemu związkowi SNPL i zakładowemu SPAF.
Dyrekcja przypomniała teraz, że projekt umowy z pilotami wypracowano po 5 miesiącach negocjacji, 28 maja dokonano ostatniej korekty. „Nie będzie nowego etapu negocjacji. Tekst umowy nie zmieni się już. Dyrekcja poszła na maksimum ustępstw, jakie mogła zrobić, ten projekt oznacza najlepszy możliwy kompromis. Jest gotowa od podpisania do 2 czerwca. Po upływie tej daty i przy braku podjęcia przez SNPL konsultacji swych członków straci ważność" — oświadczyło kierownictwo linii.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA